اخبار خودرو

آشنایی با خودرو‌های دوگانه‌سوز بازار ایران

در حال حاضر تقاضا برای خرید خودروهای دوگانه سوز به دلیل افزایش قیمت بنزین بیشتر شده است. از این رو قصد داریم شما را با برخی از ماشین های دوگانه سوز بازار خودرو کشور آشنا کنیم.

با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین شاهد افزایش شدید قیمت بنزین بوده‌ایم که همین موضوع بسیاری از مردم را به سمت خرید خودروهای گازسوز یا گازسوز کردن خودرو ترغیب کرده است تا بتوانند هزینه‌های مربوط به خرید سوخت وسیله نقلیه خود را کاهش دهند. در همین رابطه قصد داریم در این مقاله شما را با برخی از خودروهای دوگانه سوز بازار خودرو کشور آشنا کنیم.

آشنایی با خودروهای دوگانه سوز بازار ایران

وانت آریسان دوگانه سوز

شرکت ایران خودرو مدتی است که خودرو آریسان دوگانه سوز را به بازار کشور عرضه می‌کند و به همین مشتریان می‌توانند این خودرو را به صورت صفر کیلومتر یا کارکرده خریداری کنند. این وانت از یک موتور پایه گازسوز 1700 سی‌سی OHVG II با استاندارد آلایندگی یورو 4 برخوردار است.

قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس 5 دنده دستی به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند. موتور وانت آریسان دوگانه سوز در حالت بنزین سوز قدرتی معادل 56 اسب بخار و گشتاور 140 نیوتن‌متر تولید می‌کند. همچنین در حالت گازسوز قدرتی برابر با 73 اسب بخار و گشتاور 128 نیوتن‌متر را ارائه می‌دهد.

پراید 131 دوگانه سوز

مشتریان خودرو پراید 131 دوگانه سوز می‌توانند در حال حاضر مدل‌های کارکرده آن را خریداری کنند. این محصول سایپا دارای یک موتور پایه گازسوز 1323 سی‌سی با آلایندگی یورو 4 است که قدرت تولید شده خود را به کمک گیربکس 5 دنده دستی به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد. این موتور در حالت بنزین سوز دارای قدرتی برابر با 71 اسب بخار و گشتاور 108 نیوتن‌متر است. همچنین در حالت گازسوز قدرتی برابر 63 اسب بخار و گشتاوری حدود 103 نیوتن‌متر ارائه می‌دهد.

پراید 132 دوگانه سوز

در حال حاضر متقاضیان می‌توانند پراید 132 گازسوز را در مدل های کارکرده در بازار تهیه کنند. این محصول سایپا به یک موتور پایه گازسوز 1323 سی‌سی با استاندارند آلایندگی یورو 4 تجهیز شده است که یک گیربکس 5 دنده دستی وظیفه انتقال نیرو به چرخ‌های جلو را بر عهده دارد. قدرت موتور این خودرو در حالت بنزینی 71 اسب بخار و گشتاور آن 132 نیوتن‌متر است. در حالت گازسوز قدرت آن 65 اسب بخار و گشتاور آن 106 نیوتن متر خواهد بود.

سمند ال ایکس EF7 دوگانه سوز

مشتریان می‌توانند خودرو سمند ال ایکس EF7 دوگانه سوز را هم به صورت صفر کیلومتر و هم به صورت کارکرده در بازار خودرو کشور خریداری کنند. این خودرو به یک موتور پایه گازسوز 1645 سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 مجهز شده است که گیربکس 5 دنده دستی قدرت تولیدی از موتور را به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

این موتور در حالت بنزین سوز دارای قدرتی برابر با 113 اسب بخار و گشتاور 155 نیوتن‌متر است. در حالت گازسوز نیز قدرتی برابر با 100 اسب بخار و گشتاور 136 نیوتن‌متر را ارائه می‌دهد.

پژو پارس دوگانه سوز

این خودرو در حال حاضر به صورت مدل‌های صفر کیلومتر و کارکرده در بازار یافت می‌شود. شرکت ایران خودرو برای پژو پارس دوگانه سوز یک موتور پایه گازسوز 1761 سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 در نظر گرفته است. گیربکس 5 دنده دستی نیز وظیفه انتقال نیرو به چرخ‌های جلو را بر عهده دارد. قدرت این خودرو در حالت بنزینی حدود 100 اسب بخار و گشتاور آن 153 نیوتن‌متر است. این خودرو در حالت گازسوز از قدرت 83 اسب بخار و گشتاور 135 نیوتن‌متر بهره می‌برد.

تیبا دوگانه سوز

شرکت سایپا خودرو تیبا دوگانه سوز را در مدل‌های صفر کیلومتر به بازار عرضه می‌کند و برای آن یک موتور پایه گازسوز 1503 سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 ارائه کرده است. قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس 5 دنده دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. این موتور در حالت بنزینی دارای قدرت 87 اسب بخار و گشتاور 128 نیوتن متر است و در حالت گازسوز از قدرت 80 اسب بخار و گشتاور 126 نیوتن‌متر سود می‌برد.

پژو 405 GLX دوگانه سوز

شرکت ایران خودرو پژو 405 جی ال ایکس دوگانه سوز را به صورت صفر کیلومتر به فروش می‌رساند و مشتریان نیز می‌توانند این خودرو را به صورت کارکرده در بازار خریداری کنند. این خودرو از یک موتور پایه گازسوز 1761 سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 برخوردار است. نیروی تولیدی از این موتور به کمک گیربکس 5 دنده دستی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند. قدرت این خودرو در حالت بنزین‌سوز 100 اسب بخار و گشتاور آن 153 نیوتن‌متر است. در حالت گازسوز نیز این موتور قدرتی برابر با 83 اسب بخار و گشتاور 126 نیوتن‌متر ارائه می‌کند.

وانت نیسان زامیاد گازسوز

شرکت سایپا خودرو وانت نیسان زامیاد دوگانه‌سوز را به صورت صفر کیلومتر به بازار عرضه می‌کند که البته مدل‌های کارکرده آن نیز در بازار یافت می‌شود. شرکت سایپا برای این وانت یک موتور پایه گازسوز 2400 سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو 4 در نظر گرفته است که قدرت تولیدی آن به کمک گیربکس 4 دنده دستی به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. قدرت موتور در حالت بنزینی 100 اسب بخار و گشتاور آن 190 نیوتن‌متر است. همچنین وانت نیسان زامیاد در حالت گازسوز قدرتی برابر با 90 اسب بخار و گشتاور 180 نیوتن‌متر را ارائه می‌دهد.

آمیکو دو کابین آسنا دوگانه سوز

شرکت گروه صنعتی آمیکو خودرو آمیکو دو کابین آسنا دوگانه سوز را به تولید می‌رساند و آن را به بازار عرضه می‌کند که البته مشتریان می‌توانند مدل‌های کارکرده آن را نیز از بازار خریداری کنند. این وانت به یک موتور پایه گازسوز 2378 سی‌سی با استاندارد آلایندگی یورو 5 مجهز شده است که قدرت تولیدی آن به کمک گیربکس 6 دنده دستی به چرخ‌های عقب و جلو انتقال پیدا می‌کند. این خودرو از قدرتی برابر با 143 اسب بخار و گشتاور 210 نیوتن‌متر بهره می‌برد.

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *