نقد، بررسی و معرفی خودرو

آشنایی با میتسوبیشی eK واگن و eK X

نسل جدید خودروهای eK میتسوبیشی که با همکاری نیسان توسعه یافته راهی بازار ژاپن می‌شود. هم‌اکنون می‌توانیم جزئیات کامل این خودروها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

2019 mitsubishi ek x 5
همچون گذشته خانواده‌ی eK از دو مدل تشکیل شده است: eK واگن که نسبت به قبل تغییری نکرده و مدل eK X که جای مدل قبلی eK کاستوم را گرفته است. همان‌گونه که در تصاویر هم مشاهده می‌کنید تفاوت‌های بصری زیادی بین این دو خودرو وجود دارد.

14d496c6 2019 mitsubishi ek x 18
اگرچه میتسوبیشی eK واگن ظاهر مرسوم‌تری دارد اما eK X ظاهری برجسته‌تر داشته و در آن طراحی سپر دینامیک جلویی، چراغ‌های LED، طرح دو رنگ و همچنین عناصر برگرفته از کراس اوورها همچون پوشش‌های پلاستیکی اطراف بدنه، رکاب‌های جانبی و سپرها دیده می‌شود.

2019 mitsubishi ek wagon 25
اما کابین دو خودرو اساساً مشابه همدیگر است هرچند eK X آپشن های شخصی‌سازی بیشتری دارد که شامل طراحی‌های دو رنگ و متریال بیشتر می‌باشد.

2019 mitsubishi ek wagon 1
میتسوبیشی eK بر پایه‌ی پلتفرم جدیدی بنا شده و از پیشرانه‌ی 3 سیلندر 0.66 لیتری توربوی هماهنگ با قوانین خودروهای Kei در ژاپن استفاده می‌کند. این پیشرانه قدرت 52 اسبی و گشتاور 60 نیوتون متری داشته و با یک گیربکس CVT جدید همکاری می‌کند. این خودرو به‌صورت استاندارد نیرو را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند اما می‌توان سیستم چهار چرخ محرک را نیز سفارش داد.

2019 mitsubishi ek x 30
اگرچه پیشرانه‌ی eK واگن فاقد هرگونه کمکی است اما نسخه‌ی eK X دارای سیستم هیبریدی ملایمی است که میتسوبیشی اشاره‌ای به جزئیات آن نداشته اما گفته شده که این سیستم باعث کاهش مصرف سوخت شده و عملکرد قوی‌تر و نرم‌تری به همراه دارد.

2019 mitsubishi ek wagon 19
این خودروها برای اولین بار با سیستم دستیار راننده در بزرگراه‌ها عرضه شده‌اند. این سیستم کنترل پدال گاز، ترمز و فرمان را برای کاهش استرس راننده و جلوگیری از خواب‌آلودگی آن در سفرهای طولانی بر عهده می‌گیرد. از دیگر سیستم‌های این خودروها می‌توان به کروز کنترل فعال، دستیار حفظ خودرو بین خطوط، کنترل چسبندگی و دید عقب دیجیتال اشاره کرد.

قیمت میتسوبیشی eK واگن در ژاپن از 11700 دلار آغاز می‌شود و برای مدل eK X نیز باید 12750 دلار پرداخت کرد.

2019 mitsubishi ek x 10

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *