اخبار خودرو

آیا تولید ب‌ام‌و X8 به تولید می رسد؟

یک زمانی تنها شاسی‌بلند ب‌ام‌و مدل X5 بود اما سبد محصولات قدبلند این برند به شدت گسترش یافته و از X1 و X2 تا X7 بزرگ می‌رسد. البته فضا برای گسترش این خانواده وجود داشته و شایعات زیادی درباره تولید مدل X8 وجود دارد.

جدیدترین خبر درباره این خودرو نیز به عرضه نسخه M45e اشاره داشته است.

bmw x7 iperformance

به نظر می‌رسد ب‌ام‌و واقعاً درباره تولید نسخه پرچم‌دار M هم‌ فکر می‌کند زیرا یکی از اعضای فروم های بیمر پست اسناد جالبی در اداره ثبت اختراعات و مالکیت معنوی آلمان پیدا کرده است. در این اسناد می‌توانیم ثبت تجاری نام X8 M در 23 مارس را ببینیم.

این نام در اول آوریل ثبت شده و مراحل تائید آن‌ هم‌اکنون در حال انجام است.

bmw x8 m trademark application

اما قضیه‌ی خود X8 چه می‌شود؟ خب اگر خبرها درست باشند، نسخه فوق لوکس X7 با چهار صندلی در اواخر سال جاری یا اوایل سال 2021 معرفی خواهد شد. البته این موضوع با کمی اغراق منتشر شده زیرا هیچ تصویر جاسوسی از X8 دیده نشده است.

البته شاید در خبر منتشر شده به معرفی مدل کانسپت و نه تولیدی اشاره شده باشد. در این صورت نسخه تولیدی این شاسی‌بلند لوکس حدود سال 2022 پدیدار خواهد شد.

bmw x8 renderings 2

ظاهراً X8 با کد داخلی G09 شناخته شده و به فرم کوپه و تقریباً با همان ابعاد و تناسبات X7 معرفی خواهد شد.

احتمالاً نسخه پرچم‌دار M از نیروگاه 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربوی موجود در X6 M که قدرت 617 اسبی در نسخه کامپتیشن دارد استفاده خواهد کرد. ظاهراً خبری هم از نیروگاه 12 سیلندر 6.6 لیتری بکار رفته در مدل M760i نخواهد بود زیرا هزینه تولید این پیشرانه بالا بوده و قوانین آلایندگی سخت گیرانه نیز باعث می‌شوند هزینه‌های توسعه آن منطقی به نظر نرسد.

bmw x8 rendering

احتمالاً X8 M هم حداقل یک سال پس از معرفی نسخه استاندارد معرفی خواهد شد و بنابراین باید تا سال 2023 منتظر بمانیم. برخی منابع خبری می‌گویند این شاسی‌بلند پرچم‌دار ب‌ام‌و گران‌ترین محصول این خودروساز خواهد بود و بنابراین قیمت آن فراتر از بهای 157800 دلاری M760i خواهد بود. البته ما قیمت 163300 دلاری i8 رودستر را در نظر نگرفتیم زیرا تولید این خودرو تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *