موتور سیکلت و دوچرخه

ابر موتور AMB 001 محصول کمپانی استون مارتین

ابر موتور AMB 001 محصولی مشترک از کمپانی‌های استون مارتین و بورو سوپیریر بوده که در این مطلب، قابلیت‌های شگفت‌انگیز آن را بررسی خواهیم کرد.

ابر موتور AMB 001 که توسط دو کمپانی استون مارتین (Aston Martin) و بورو سوپیریر (Brough Superior) ساخته شده، سال گذشته در نمایشگاه موتور سیکلت EICMA در شهر میلان ایتالیا معرفی شد. گفته شده که تنها صد عدد از این موتور شگفت‌انگیز ساخته خواهد شد و به دلیل همین تولید محدود، علاقه‌مندان بسیاری مشتاق‌اند که یک دستگاه از این ابر موتور را داشته باشند.

مارک ریچمن (Marek Reichman)، از مدیران استون مارتین به تازگی در کنفرانسی کلیپ کوتاهی که در ادامه می‌بینیم را از موتور AMB 001 به نمایش گذاشت و اعلام کرد که محصول ساخته شده از آخرین تکنولوژی‌های ساخت موتور سیکلت بهره برده است. ریچمن می‌گوید که همکاری شرکت او با کمپانی بورو سوپیریر توانایی‌های طراحی شگفت‌انگیز استون مارتین را در کنار قابلیت‌های ساخت و کیفیت منحصر به فرد محصولات بورو سوپیریر قرار داده است.

با ابر موتور AMB 001 کمپانی استون مارتین آشنا شوید+ویدیو

اعلام شده که ابر موتور AMB 001 هم‌اکنون در یکی از پیست‌های مسابقه‌ای فرانسه تحت آزمایش بوده و در کلیپ زیر هم می‌بینیم که بدنه موتور توسط پوشش استتاری معروف استون مارتین مخفی شده است. البته با وجود این پوشش استتاری فهمیدن جزئیات ظاهری این موتور سیکلت چندان هم کار سختی نیست

ریچمن در این رابطه می‌گوید که موتور سیکلت ساخته شده همانند محصولات دیگر کمپانی استون مارتین، از مهم‌ترین تکنیک‌های طراحی بهره برده و با عملی کردن تکنیک‌های خلاقانه، طرحی منحصر به فرد را روی آخرین پیشرفت‌های تکنولوژی پیاده کرده است. ریچمن معتقد است که تولید محدود AMB 001 هر کلکسیون داری را ترغیب می‌کند تا برای تهیه یک دستگاه از این ابر موتور خود را به دردسر بیاندازد.

با ابر موتور AMB 001 کمپانی استون مارتین آشنا شوید+ویدیو

این‌طور که به نظر می‌رسد، ابر موتور AMB 001 با بهره بردن از بدنه تیتانیوم، آلومینیوم و فیبر کربن، توانایی‌های جالب‌توجه داشته و این اولین بار است که علامت کمپانی معروف استون مارتین روی یک وسیله نقلیه دو چرخ قرار می‌گیرد. قسمت قرمز رنگ بدنه در تصاویر موجود که از زیر دسته‌ها تا عقب موتور کشیده شده، از یک نوع خاص فیبر کربن که در محصولات هوافضا به کار برده می‌شود، ساخته شده است.

با ابر موتور AMB 001 کمپانی استون مارتین آشنا شوید+ویدیو

البته همان‌طور که انتظار می‌رود، چنین محصول خاصی حتما باید از تجهیزات پیشرفته‌ای برای تامین توان حرکت بهره ببرد؛ اعلام شده که AMB 001 دارای یک موتور توبروشارژ از نوع ۹۹۷ سی‌سی وی شکل دوقلو بوده و این اولین بار است که کمپانی بورو سوپیریر یک موتور سیکلت دارای توبروشارژر می‌سازد. به علاوه، به کار گیری گیربکس شش سرعته و کلاج APTC به محصول مورد نظر توانایی رسیدن به سرعت‌های باورنکردنی را خواهد داد.

با ابر موتور AMB 001 کمپانی استون مارتین آشنا شوید+ویدیو

گفته شده که از پاییز امسال تولید ابر موتور AMB 001 از کارخانه بورو سوپیریر در فرانسه آغاز شده و قیمت ۱۲۰ هزار دلار برای هر دستگاه از این موتور سیکلت‌ها در نظر گرفته شده است.

با ابر موتور AMB 001 کمپانی استون مارتین آشنا شوید+ویدیو

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *