اخبار خودرو

ادامه مشکلات مشتریان در خرید باتری خودرو بدون تحویل باتری فرسوده

معاون اتحادیه باتری سازان کشوراعلام می کند که کیفیت محصولات داخلی افزایش یافته و اگر کارخانجات به ادامه تولید با همین کیفیت بپردازند، کیفیت بالا کمبودها در حوزه کمیت را جبران خواهد کرد.

تقی علی اکبری در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو درخصوص عمده ترین مشکلات تولیدکنندگان باتری در سال 98 گفت: نوسان ارز موجب می شود که نتوان قیمت محصولات را ثابت نگه داشت و طبیعتا ممکن است با آغاز سال 98 قیمت باتری خودرو نیز افزایش یابد. تولیدکنندگان بخشی از مواد اولیه را وارد می کنند که این واردات با ارز صورت می گیرد.

معاون اتحادیه باتری سازان کشور تصریح کرد: باتری خارجی با ارز 4200 تومانی وارد کشور می شود و نوسان ندارد، همچنین دریافت آن مستلزم تحویل باتری فرسوده نیز نیست اما قیمت مخصوص به خود -مثلا 10 هزار تومان به ازای هر آمپر- را دارد.

وی گفت: باتری فرسوده مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی است و مورد بازیافت قرار می گیرد. اگر سرب از کشور صادر نشود سرب مازاد نیز داریم اما وقتی صادرات سرب صورت می گیرد طبیعتا قیمت آن افزایش می یابد زیرا قیمت همین سرب زمانی که به کشور وارد شود با دلار آزاد محاسبه می شود.

علی اکبری افزود: امسال نیز مساله خرید باتری بدون در دست داشتن باتری فرسوده پیگیری می شود. با توجه به شرایط توضیح داده شده، باتری فرسوده فعلا مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی است و در فاکتور باتری – که از سوی کارخانه صادر می گردد- علاوه بر توضیحات مربوط به عوارض و مالیات، توضیح داده می شود که تحویل باتری در قبال دریافت باتری فرسوده انجام می شود؛ حتی اگر باتری فرسوده مورد سرقت قرار گرفته باشد و خریدار، باتری فرسوده را در دست نداشته باشد کارخانه اعلام می کند در صورت فقدان باتری فرسوده باید مثلا به ازای هر آمپر 300 تومان پرداخت شود و این مشکل برای مردم وجود دارد.

معاون اتحادیه باتری سازان کشور درخصوص چشم انداز سال 98 گفت: کیفیت محصولات داخلی افزایش یافته و امیدواریم میزان تولید نیز افزایش یابد تا جوابگوی نیاز کشور باشد. حدود 22 میلیون خودرو در حال تردد در کشور وجود دارد که برای این تعداد، حداقل 12 میلیون باتری مورد نیاز است.

اگر کارخانجات 12 میلیون باتری تولید کنند جوابگوی بازار خواهیم بود. اگر کارخانجات به ادامه تولید با همین کیفیت بپردازند کیفیت می تواند کمیت را جبران کند، زیرا به جای استفاده 2 باتری در سال می توان در 2 سال 1 باتری مصرف کرد و در واقع اگر کیفیت بالا باشد پاسخگوی کمیت نیز خواهد بود.

منبع
khabarkhodro

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *