اخبار خودرو

ادعای مدیر تسلا:این خودروی شناور در هوا را تولید می کنیم

ایلان ماسک مدیر خودروسازی تسلا و کمپانی‌اش در دنیا شناخته شده و به همان اندازه نیز عجیب هستند. ماسک یک روز خودروهای جادویی بدون سرنشین را رو می‌کند و روز بعد از تونل‌های ویژه زیرزمینی برای دور زدن ترافیک می‌گوید. اما این بار مدیر خودروسازی تسلا ادعایی عجیب‌ کرده و از شناور شدن رودسترهای جدیدش در هوا می‌گوید.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “دیلی میل”، در اواسط سال 2018، موسس شرکت تسلا ادعا کرد که رودسترهای آتی این شرکت با مجموعه قابل اعتمادی از راکت‌های بالا برنده کوچکی با نام “پکیج فضایی x” ارائه خواهند شد.

در ابتدا ماسک اعلام کرد که این راکت‌های کوچک، برای کمک به شتاب‌گیری خودروها، سرعت بالا، و قدرت به رودسترها اضافه خواهند شد و اینک او ادعا می‌کند که این مجموعه به پرواز یا معلق بودن خودروهای تمام الکتریکی‌اش نیز منجر خواهد شد.

تسلاهای آینده در هوا شناور می‌شوند

ماسک اضافه کرد: ما از “اسپیس x” با گازهای سرد و فشار هوای فوق زیاد در یک مخزن کامپوزیتی در صندلی‌های عقب استفاده کردیم.

قطعا بسیار عجیب است اما مطمئنیم ماسک در خصوص ساختنش بسیار جدی است. مطمئنا چنین سیستمی بسیار گران است در تعداد زیاد ساخته نمی‌شود.

تسلاهای آینده در هوا شناور می‌شوند

به غیر از این موتور راکتی، رودسترهای جدید تسلا محصولاتی قابل توجه هستند. این خودرو با موتور ویژه و باتری 200 کیلووات‌ساعتی مسافتی حدود 1000 کیلومتر را با هر بار شارژ می‌پیماید و در 1.9 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر خواهد رسید.

تسلاهای آینده در هوا شناور می‌شوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *