اخبار خودرو

اولین خودروی ملی ترکیه یک شاسی‌ بلند الکتریکی است

اولین خودروی ملی و داخلی ترکیه که به زودی رونمایی خواهد شد توسط خانه طراحی مشهور یعنی پینین فارینا طراحی شده است.

 

ترکیه در چند سال اخیر تلاش‌های زیادی برای تولید اولین خودروی خود داشته و حالا چند قدم تا معرفی آن در فرم پروتوتایپ و پیش‌تولیدی باقی مانده است.

روزنامه دیلی صباح می‌گوید این خودرو در مراسم ویژه‌ای که تدارک دیده می‌شود توسط رجب طیب اردوغان معرفی خواهد شد. گفته می‌شود اردوغان یکی از اولین افرادی است که این پروتوتایپ را تست خواهد کرد.

 

electric SUV Sketch Render

اما شرکتی که مسئول تولید اولین خودروی ملی ترکیه خواهد بود گروه جوینت ونچری اتومبیل است که توسط 5 شرکت صنعتی بزرگ این کشور تشکیل شده است. در خبرها آمده که این خودروی فعلاً بی‌نام یک شاسی‌بلند الکتریکی با قابلیت شارژ باتری‌ها در عرض حدود 10 ساعت از طریق شارژر استاندارد خانگی خواهد بود. البته با استفاده از شارژر سریع می‌توان باتری‌ها را در نیم ساعت شارژ کرد.

 

Turkey Car

همچنین گورکان کاراکاش مدیر اجرایی این جوینت ونچر می‌گوید شرکت تلاش‌های زیادی برای کنار گذاشتن سیستم‌های ناوبری ماهواره‌ای سنتی داشته است. این امر به لطف همکاری با یک استارت آپ محلی صورت گرفته است.

کاراکاش گفته است:

ما در حال کار روی سیستمی هستیم که به‌طور کامل نیاز به دستگاه‌های ناوبری درون خودرو را از بین ببرد. این سیستم که از تکنولوژی تصویرپردازی با واقعیت مجازی استفاده می‌کند فعلاً به عنوان یک راه‌حل در دسترس نیست. اگر این سیستم به مرحله نهایی برسد در اولین شاسی‌بلند ما بکار خواهد رفت و در غیر این صورت به دنبال نصب آن در خودروهای آتی خواهیم بود.

انتظار می‌رود تولید انبوه اولین خودروی ملی ترکیه در سال 2021 شروع گردد و اولین نمونه‌ها نیز از نیمه اول سال 2022 به دست مشتریان برسند. این کمپانی می‌خواهد تا سال 2030 تعداد 5 خودروی جدید تولید کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *