اخبار خودرو

اولین ماشین الکتریکی هوندا در سال 2020 به بازار عرضه می‌شود

هوندا اولین مدل الکتریکی خود به نام e را زمستان آینده به بازار عرضه خواهد کرد. کارخانه ژاپنی قرار است هفته آینده نمونه نزدیک به تولید این مدل را در نمایشگاه ژنو رونمایی کند.

هچ‌بک کوچک هوندا براساس کانسپتی ساخته می‌شود که این شرکت در سال ۲۰۱۷ نمایش داد. استقبال از این کانسپت به حدی بود که هوندا مدل اصلی را تقریبا بدون تغییر روانه بازار خواهد کرد.

هوندا می‌گوید باتری‌های e ظرف نیم ساعت تا هشتاد درصد شارژ می‌شود و ماشین با هر بار شارژ می‌تواند ۲۰۰ کیلومتر حرکت کند.

ماشین با الهام از سنت‌های ژاپنی و با خطوطی ساده طراحی شده است. در طراحی داخل ماشین هم از اتاق نشیمن خانه الهام گرفته شده است. روکش صندلی‌ها مانند مبل است و داشبورد هم یک طاقچه با طرح چوب دارد.

این بی‌پیرایگی به زیبایی با فن‌آوری‌های پیچیده‌ هوندا e ترکیب شده است. جلوی ماشین با شش نمایشگر پوشانده شده که سه تای آنها تصاویر دوربین‌هایی را که روی درها و عقب ماشین وصل شده به راننده نمایش می‌دهد.

هوندا می‌گوید ماشینی که در ژنو نمایش می‌دهد بیش از ۹۰ درصد به ماشینی که تولید خواهد شد شبیه است.

قیمت e رسما اعلام نشده، پیش‌بینی می‌شود بین سی تا ۴۰ هزار دلار باشد. رقیب مستقیم این ماشین رنو زوئی است اما هوندای کوچک به طور غیرمستقیم ب ام و i3 را هم هدف قرار داده است. هوندا انتظار دارد در سال اول دست کم پنج هزار دستگاه از مدل e را در اروپا بفروشد./ایرانجیب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *