اخبار خودرو

بازار خودرو با بستن سایت‌های قیمت گذاری آرام می شود؟

بازار خودرو در طول دو هفته اخیر به‌صورت سازمان‌یافته به سمت افزایش قیمت رفته است، اما سؤال اینجاست با ممنوعیت اعلام قیمت خودرو توسط سایت‌ها، بازار روند نزولی قیمت‌ها را خواهد دید؟

در طول هفته‌های اخیر قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی در بازار سرکش‌تر از سال گذشته هر روز روند صعودی پیدا کرده و هنوز خبری از ثبات قیمت‌ها و حتی کاهش قیمت‌ها نیست.

جالب اینجاست در هفته گذشته وزارت صنعت و سازمان حمایت به جای مدیریت اوضاع بازار خودرو از مردم خواستند “فعلاً خودرو نخرند” اما سؤال اینجاست: آیا در حال حاضر مردم امکان خرید خودرو دارند که دست از خرید بکشند؟

امروز حرف اول بازار خودرو را دلال‌بازی و کاهش عرضه خودرو می‌زند، در این شرایط  هرکس به هر ترفندی درصدد خرید خودرو و فروش آن در بازار است. متأسفانه مصرف‌کننده اصلی هم نه امکان خرید از سایت فروش فوری محصولات خودروسازان و نه از بازار را دارد.

در جدیدترین اقدام واحدهای نظارتی برای کاهش دلال‌بازی بازار خودرو درصدد ممنوعیت اعلام قیمت‌های خودرو از سوی سایت‌ها از جمله دیوار و شیپور برآمده‌اند تا از این طریق مانع اعلام قیمت‌های خلاف واقع برای فروش خودرو شوند. به اعتقاد فروشندگان خودرو این اقدام دولت مثبت بوده و می‌تواند تا حدودی اعلام قیمت‌های غیرمنطقی را در بازار کاهش دهد؛  چراکه کسی پراید 60میلیون تومانی را نه فروخته و نه خریده است.

نوری یکی از فروشندگان خودرو در همین ارتباط با اعلام اینکه فضای مجازی نقش زیادی در اعلام قیمت‌های کاذب خودرو داشته است به خبرنگار تسنیم می‌گوید: همه به نوعی کاسب شده‌اند و با صرف هزینه‌ای کم‌آگهی‌های نجومی قیمت خودرو را منتشر و در بازار التهاب به‌وجود می‌آورند.

وی با بیان اینکه البته آشفته بازار خودرو با این‌گونه اقدامات آرام نمی‌شود، افزود: بازار خودرو در طول دو هفته اخیر به‌صورت سازمان‌یافته به سمت افزایش قیمت رفته است و باید پشت پرده‌های این موضوع را یافت و برخورد لازم را با آنها انجام داد؛ علاوه بر این عرضه خودرو هم باید افزایش یافته وخودروسازان ضمن ایفای تعهدات خود به افزایش تولید اقدام کنند.

در حال حاضر پراید از 47میلیون تومان به 54میلیون تومان، پژو405 از 68میلیون تومان به 84میلیون تومان، پژو پارس از 86میلیون تومان به 101میلیون تومان، پژو 206 از 72میلیون تومان به 95میلیون تومان و سمند از 72میلیون تومان به 85میلیون تومان رسیده است.

منبع
tasnim

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *