حوادث خودرویی

برخورد ٢٠ دستگاه خودرو در محور مشهد تا کنون یک کشته داد

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از برخورد ۲۰ دستگاه خودرو در محور مشهد باغچه خبر داد و گفت در این حادثه تاکنون یک تن باخت جان باخت.
سرهنگ نادر رحمانی ساعت ۱۳:۳۰ جمعه در گفتگو با خبرنگار سایت راهور افزود: حوالی ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه جمعه در محور مشهد به سمت باغچه قبل از گیت عوارضی ۲۰ دستگاه خودرو با یکدیگر برخورد کردند که در پی این حادثه یک تن کشته شد.
وی تصریح کرد: برابر اطلاعات دریافتی تردد در این محور به کندی انجام می گیرد.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا به مهمترین تصادفات صبح امروز اشاره کرد و گفت: حوالی ساعت ۱:۳۰ بامداد در کیلومتر ۱۷ محور ساحلی در جزیره قشم در پی تجاوز به چپ یک دستگاه پژو پارس و برخورد آن با تویوتا کرولا ، سواری تویوتا کرولا دچار حریق شد و متاسفانه یک تن کشته شدند.
وی گفت: همچنین حوالی ساعت ۲ و ۱۵ دقیقه بامداد در شهر زنجان بر اثر برخورد وانت پیکان با سمند چهار تن مجروح شدند که علت این حادثه عدم رعایت حق تقدم از سوی راننده وانت پیکان بوده است.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا به واژگونی یک دستگاه سواری سمند در کیلومتر ۲۰ محور میاندوآب ملکان در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: در این حادثه که حوالی ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد جمعه رخ داد متاسفانه سه تن کشته و یک تن مجروح شدند که علت این حادثه تخطی از سرعت مطمئنه راننده سواری بوده است.
وی یادآورشد: حوالی ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز نیز در کیلومتر ۳۷ محور سبزوار بردسکن در استان خراسان رضوی بر اثر برخورد پژو ۴۰۵ با پراید متاسفانه ۴ تن کشته و دو تن مجروح شدند که علت این حادثه تجاوز به چپ سواری پژو ۴۰۵ بوده است.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت محورهای کشور گفت: هم اکنون در استان خراسان رضوی(محورهای قوچان-درگز , قوچان-فاروج و مشهد-کلات) و استان خراسان شمالی(محورهای بجنورد-آشخانه,بجنورد-اسفراین و بجنورد-شیروان) بارش برف و در استان خراسان رضوی(اکثر محورها) بارش بازان گزارش شده است.
وی با اشاره به این که در محورهای استان های مازندران, خراسان شمالی( ارتفاعات) مه گرفتگی همراه با کاهش دید وجود دارد تصریح کرد: تردد در استان سمنان(محورهای خوش ییلاق، توسکستان و کیاسر) نیز تنها با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
رحمانی در خصوص ترافیک محورها نیز گفت: بار ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور کرج- چالوس( از ابتدای محور تا سدکرج و محدوده های هفت برادران ، اوشن ,آسارا، نساء، کندوان، پل زنگوله و مرزن آباد) نیمه سنگین و طول پرحجم و روان، مسیر جنوب به شمال محور هراز محدوده های پیست آبعلی ,مشاء، پلور تا آب اسک، وانا و فیلبند)نیمه سنگین و طول محور پرحجم و روان، محور فیروزکوه(محدوده های پل سفید و زیرآب)نیمه سنگین و طول محور پرحجم و روان، آزادراه تهران به کرج(محدوده های گرمدره و پل کلاک تا پل فردیس)نیمه سنگین و آزادراه کرج به قزوین(پل فردیس تا پل کردان)نیمه سنگین است.
وی ادامه داد: همچنین بار ترافیک در استان آذربایجان شرقی(محور تبریز- آذرشهرسه راهی خاصبان)نیمه سنگین –طول محور پرحجم و روان، استان اصفهان (محورکاشان- اصفهان محدوده عوارضی قمصر)نیمه سنگین- طول محور پرحجم، استان اصفهان (محور  اصفهان به شیراز) طول محور پرحجم، استان ایلام(محورایلام-مهران )طول محور پرحجم، استان خراسان رضوی(محورهای مشهد- ملک آباد،تربت حیدریه-مشهد و قوچان – مشهد) طول محور پرحجم و روان و استان خوزستان(محورهای اهواز- آبادان و اهوازخرمشهر)طول محور پرحجم و روان است.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: همچنین بار ترافیکی در استان زنجان(آزادراه زنجان- تبریز)طول محور پرحجم و روان، استان فارس(محورهای شیراز- فساء، شیراز- کازرون و شیراز- اصفهان) طول محور پرحجم و روان، استان قزوین(محورهای کرج- قزوین, قزوین- زنجان و قزوین- رشت ) نیمه سنگین، استان قم(محورهای قم- تهران، قم- سلفچگان)طول محور پرحجم و روان، استان کرمانشاه(محورهای کرمانشاه- همدان و کرمانشاه- اسلام آباد)طول محور پرحجم و روان است.
وی با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران تا پایان هفته آینده در اکثر محورهای کشور گفت: بر این اساس انتظار داریم محورهای کشور طی این مدت لغزنده باشند لذا توصیه می کنیم رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه حتما با احتیاط رانندگی کرده و فاصله طولی و عرضی را رعایت کنند.
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در این حال توصیه می‌کنیم رانندگان برای  تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و پیش از سفر باک خودرو را پر کرده و پتوی گرم و غذای خشک را حتما در خودروی خود داشته باشند.

منبع: راهور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *