نقد، بررسی و معرفی خودرو

بررسی کراس‌اوور برقی جدید پورشه

در سال قبل میلادی پورشه از ورود خودروی جدیدی در قالب یک کراس‌اوور الکتریکی با نام تایکان خبر داد و اعلام کرد این خودرو در سال 2021 وارد بازارهای جهانی می‌شود.

به نقل از “تاپ‌گیر”، اینک به نظر می‌رسد آلمان‌ها تلاش دارند این خودرو را زودتر از اعلام قبلی به جهان ارائه کنند و زمان ورود این خودرو را در سال آینده میلادی اعلام کرده‌اند.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

پورشه رسما اعلام کرده قصد دارد این خودرو را با شروع دهه جدید میلادی تاریخی کرده و اولین نسخه آن را در سپتامبر(پائیز) امسال معرفی خواهد کرد. پس از آن مدل ماکان با موتور الکتریکی ارائه خواهد شد تا عنوان دومین الکتریکی پورشه را به خود اختصاص دهد.

این خودروساز آلمانی قصد دارد تا سال 2025 بیش از نیمی از خودروهای خود را به صورت الکتریکی یا پلاگین- هیبرید ارائه کند.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

نام این خودرو از کلمه ترکی تایکان به معنای “اسب جوان پرجنب و جوش” گرفته شده و با اسب مرکز لوگوی پورشه همخوانی کامل دارد.

این خودروی 4 درِ اسپورت شبیه مدل مفهومی”ئی-میشن” است که برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت سال  2015 رونمایی شد . پورشه در نمایشگاه خودرویی ژنو نیز مدل SUV- کراس این خودرو با نام “میشن E کراس توریسمو”  را در معرض دید عموم قرار داد.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

تایکان تنها در 3.5 ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر رسیده و این چالاکی را مدیون موتور الکتریکی با قوای 600 اسب‌بخار است. این در حالیست که خودرو و SUV های- پرفورنس تسلا سریع‌تر از این خودروی الکتریکی پورشه ظاهر شده‌اند و در کمتر از 3 ثانیه به شتاب صفر تا 100 ثانیه خواهد رسید.

براساس پیش بینی‌ها، تایکان با یک بار شارژ مسافتی حدود 482 کیلومتر در ساعت را طی می‌کند و دستگاه‌های سریع شارژ کننده تنها در 15 دقیقه خودرو را برای طی مسافت 386 کیلومتر آماده می‌کند.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

منبع:asriran

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *