نقد، بررسی و معرفی خودرو

بروزرسانی پولاریس اسلینگ‌شات برای 2020

پولاریس اسلینگ‌شات برای مدل 2020 مورد به‌روزرسانی قرار گرفته و درحالی‌که انتظار می‌رفت این به‌روزرسانی صرفاً ظاهری باشد، حال مشخص شده که بسیار کامل‌تر از این است.

مهم‌ترین ویژگی اسلینگ‌شات مدل 2020 تجهیز آن به یک پیشرانهٔ 2 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی است که توسط خود پولاریس توسعه یافته و پرواستار نام دارد. هنوز مشخص نیست پایه و اساس این پیشرانه توسط چه شرکتی ساخته شده اما مقامات پولاریس در حین رانندگی مطبوعاتی با این سه‌چرخهٔ جدید گفته‌اند بلوک این موتور در آلمان در کنار برخی سخت‌افزارهای پیشرانهٔ V8 مرسدس-آام‌گ ساخته می‌شود.

Polaris Slingshot 2020 1

این پیشرانهٔ 2 لیتری در نسخهٔ پایهٔ اسلینگ‌شات SL قدرتی برابر با 180 اسب بخار و گشتاوری معادل 162 نیوتن متر تولید می‌کند اما نسخهٔ بالاتر اسلینگ‌شات R از 203 اسب بخار قدرت و 195 نیوتن متر گشتاور بهره‌مند خواهد بود که 30 اسب بخار و 30 نیوتن متر کمتر از خروجی پیشرانهٔ قبلی است که از نوع 2.4 لیتری چهار سیلندر ساخت جنرال موتورز بود.

بااین‌حال به گفتهٔ پولاریس، این پیشرانهٔ 2 لیتری کوچک‌تر جدید، دور بسیار بالاتری داشته و بسیار نرم‌تر است. در اسلینگ‌شات مدل 2020 به‌صورت استاندارد نیروی موتور توسط یک گیربکس دستی به تک چرخ عقب منتقل می‌شود اما برای این نسخهٔ جدید یک گیربکس اتوماتیک AMT هم ارائه شده است.

Polaris Slingshot 2020 2

اما علاوه بر تغییرات فنی، در کابین اسلینگ‌شات جدید هم پیشرفت‌های چشمگیری صورت گرفته است که صندلی‌های جدید، غربیلک فرمان بازطراحی شده و نمایشگر هفت اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی با دوربین دید عقب از مهم‌ترین آن‌ها هستند. ازجملهٔ تغییرات بیرونی قابل‌توجه خودرو نیز می‌توان به چراغ‌های جلوی باریک‌تر، دی‌لایت‌های LED و گلگیرهای جدید اشاره کرد.

قیمت پولاریس اسلینگ‌شات SL با گیربکس اتوماتیک از 26,499 دلار و اسلینگ‌شات R با گیربکس دستی از 30,999 دلار آغاز می‌شود درحالی‌که برای نسخهٔ R با گیربکس اتوماتیک باید حداقل 32,699 دلار پرداخت کرد.

Polaris Slingshot 2020 6

Polaris Slingshot 2020 4

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *