به‌روزرسانی داچیا (رنو) ساندرو استپ وی

داچیا ساندرو استپ وی که در کشور ما با برند رنو عرضه می‌شود با بهبودهایی در بازار بریتانیا همراه شده است. این خودرو هم‌اکنون از دو پیشرانه‌ی بنزینی SCe 75 و دیزلی Blue dCi و همچنین تریم های متفاوت بهره می‌برد. قیمت ساندرو استپ وی نیز هم‌اینک از ۸۹۹۵ پوند آغاز می‌شود.


پیشرانه‌ی SCe 75 تنها با تریم Essential عرضه می‌شود و گیربکس همراه آن نیز از نوع دستی است. این پیشرانه در هر کیلومتر ۱۲۴ گرم دی‌اکسید کربن تولید کرده و حداکثر گشتاور ۹۵ نیوتون متری آن نیز در دور ۳۵۰۰ پیشرانه حاصل می‌شود. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ساندرو استپ وی ۱۶.۷ ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز ۱۵۶ کیلومتر در ساعت است.


اگر خواهان پرفورمنس بهتری باشید باید پیشرانه‌ی بنزینی و توربوی TCe 90 را انتخاب کنید که قدرت ۹۰ اسبی و گشتاور ۱۴۰ نیوتون متری دارد. این نسخه شتاب ۱۱.۱ ثانیه‌ای داشته که اگرچه چشمگیر نیست اما سریع‌ترین نسخه‌ی ساندرو استپ وی در بریتانیا محسوب می‌شود.


اما پیشرانه‌ی دیزلی جدید هم در دسترس خریداران است که با دو تریم Essential و کامفورت عرضه شده و تنها با گیربکس دستی همراه می‌شود. قیمت این مدل نیز از ۱۱۱۹۵ پوند آغاز می‌شود. این پیشرانه گشتاور ۲۲۰ نیوتون متری و آلایندگی دی‌اکسید کربن ۱۰۳ گرم در هر کیلومتر دارد. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت این نسخه از ساندرو استپ وی برابر با ۱۲.۳ ثانیه بوده هرچند گشتاور بیشتر آن باعث خواهد شد در دورهای میانی جذاب‌تر از مدل بنزینی باشد.


اگر تریم Essential را انتخاب کنید صاحب تجهیزاتی همچون سیستم تهویه مطبوع، شیشه‌های جلوی برقی، رادیو DAB، بلوتوث، سپرهای همرنگ بدنه و رینگ‌های ۱۶ اینچی خواهید شد. تریم کامفورت هم از صفحه لمسی، سیستم ناوبری، اندروید اتو و اپل کارپلی، حسگرهای پارک عقب، کروز کنترل، آینه‌های جانبی برقی و گرم شونده و شیشه‌های عقب برقی بهره می‌برد.

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید