اخبار خودرو

تبدیل خودروهای جدید به مدل های کلاسیک توسط یک شرکت اوکراینی

محصولات مرسدس بنز و ب ام و همواره جزو با کیفیت ترین و پیشرفته ترین خودروهای دوران خود بوده اند. اما شاید در این بین برخی دوست داشته باشند ساخته های دو کمپانی پرطرفدار آلمانی را با ظاهری کلاسیک و مشابه با مدل های قدیمی سوار شوند.

در کشور اوکراین شرکتی به نام Spec Auto Tuning وجود دارد که دقیقا به همین کار مشغول است. مهندسین این شرکت در پروژه هایی جالب به سراغ مدل های نسبتا جدید رفته و با باز طراحی کامل بدنه، آنها را به اتومبیل هایی با کابین پیشرفته اما ظاهر کلاسیک تبدیل می کنند.

تیونینگ

برای نمونه مدلی که در تصویر زیر آن را مشاهده می کنید، در حقیقت یک دستگاه ب ام و سری 7 اتاق E32 است! شاید بدانید که این کد به نسل دوم از سری 7 که بین سال های 1986 الی 1994 تولید شد، تعلق دارد. با بازطراحی یا به عبارت بهتر تعویض اتاق، این خودرو کاملا دگرگون شده و از لحاظ ظاهری اتومبیل GAZ-12 ZIM ساخت شوروی را در ذهن تداعی می کند.

تیونینگ

آنطور که Spec Auto Tuning اعلام کرده تغییرات مدل فوق به سفارش یک مشتری که خواهان اهدای هدیه ای اصیل و متفاوت به دوست آمریکایی خود بوده، انجام شده است.

به غیر از این پروژه، شرکت اوکراینی پروژه های جالب دیگری را با ظاهری شبیه به اتومبیل های قدیمی ساخت جماهیر شوروی توسعه داده است. خودروی بیوت (Beaut) یکی از این موارد است که بر اساس رودستر ب ام و 645Ci تولید شده است.

Modern Soviet Cars 8

اوکراینی ها به تولید مدل های کلاسیک بر مبنای محصولات مرسدس بنز نیز علاقه زیادی دارند. به عنوان نمونه آیا می توانستید تشخیص دهید در زیر اتاق مدلی که در ادامه آن را خواهید دید، یک دستگاه مرسدس CL W215 خفته است؟

Modern Soviet Cars 24

شاید بپرسید که خرید چنین مدل هایی چقدر هزینه برای مشتریان در پی دارد؟ در پاسخ باید گفت خودروی سفید فوق با قیمتی برابر با 36,000 یورو به فروش می رسد. بد نیست بدانید مرسدس بنز CL W215 بین سال های 1998 تا 2006 تولید شده و نمونه های دست دوم آن اکنون قیمت به مراتب کمتری داند.

Modern Soviet Cars 25

این را هم اضافه کنیم Spec Auto Tuning مدل هایی را می سازد که ترکیبی از محصولات چند شرکت مختلف هستند. برای مثال مدل ویکتوری این کمپانی حاصل ترکیب تویوتا مارک II و مزدا RX-8 است. صندلی های به کار برده شده در کابین این خودرو هم از نیسان 350Z به امانت گرفته شده اند.

در گالری زیر می توانید تصاویر بیشتری را در رابطه با پروژه های کمپانی اوکراینی مشاهده فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *