اخبار خودرو

ترکیه خودروی پرنده می سازد

شرکتی در ترکیه از اولین خودروی پرنده‌ی ملی این کشور رونمایی کرد. انتظار می‌رود این خودروی پرنده در نمایشگاه صنایع هوایی استانبول در معرض دید عموم قرار گیرد.

 

turkey flying car

همانند بسیاری دیگر از خودروهای این چنینی، خودروی پرنده‌ی موردبحث در واقع یک خودروی پرنده‌ی واقعی نبوده و یک هواپیمای عمودپرواز است که گنجایش یک نفر را دارد. این خودرو محصول شرکت بایکر ماکینا بوده و “سزری” نام گرفته است.

 

Cezeri 03

مدیر فنی این شرکت سلجوق بایراکتار نام دارد که داماد رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه می‌باشد. بایراکتار اولین نفری بوده که تصاویر این پروژه را در توئیتر خود منتشر کرده است.

 

گفته می‌شود بایکار ماکینا یکی از کمپانی‌های پیشروی دفاعی و تکنولوژی در ترکیه بوده و تجربه‌ی تولید و ساخت چندین محصول مرتبط با نیروی هوایی را داشته است. هنوز جزئیات برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سزری منتشر نشده اما انتظار می‌رود این خودرو پس از تکمیل تست‌های واقعی وارد خط تولید شود.

این خودرو دارای چهار پره ی کوادکوپتر مانند است که بالای بخش سرنشین نشسته و یک صندلی نیز وجود دارد که دورش را شیشه احاطه کرده است. نشانی از کنترل‌های داخل کابین به چشم نمی‌خورد و همین امر باعث می‌شود فکر کنیم سزری کاملاً خودران خواهد بود. اگر این خودروی پرنده وارد خط تولید شود احتمالاً به مشتریان شخصی و یا به ناوگان‌های عمومی فروخته خواهد شد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *