حوادث خودرویی

تصادف عجیبی که در شبکه های اجتماعی خبر ساز شد(ویدئو)

به تازگی ویدیویی از یک تصادف شدید توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. در این تصادف راننده 44 ساله ب ام و X1 که حوالی ساعت 5 صبح در شهر پاپراد اسلواکی مشغول رانندگی بوده، برای لحظاتی دچار خواب آلودگی شده و با از دست دادن کنترل خودرو، چند متر مانده به تونل از مسیر منحرف می شود.

پس از انحراف، خودروی این راننده در اثر عبور از روی دیواره جدا کننده به پرواز در آمده و با شدت زیادی به قسمت فوقانی دهانه تونل برخورد می کند. در ادامه هم اتومبیل وی با چرخشی 360 درجه ای به داخل تونل سقوط کرده و پس از چند متر حرکت بالاخره متوقف می شود.

BMW-X1-Crash--830x553
مشخص نیست که در لحظه تصادف سرعت خودرو چقدر بوده، ولی تصاویر و ویدیوی انتشار یافته، به وضوح شدت بالای حادثه را نشان  می دهند. اما خبر خوش اینکه علی رغم شدید بودن حادثه، گزارش های اولیه از سلامتی راننده و عدم وارد شدن صدمات جدی به وی خبر می دهند.

ناگفته پیداست که ایمنی بالای ب ام و X1 نجات بخش این راننده خواب آلود بوده است؛ چنانچه این حادثه با یک اتومبیل قدیمی رخ می داد، احتمال زنده ماندن راننده بسیار ضعیف بود.

شکی در این وجود ندارد که مسبب اصلی این تصادف شدید خود راننده بوده، اما اتومبیل ایمن و استاندارد باواریایی ها خطای وی را جبران کرده و باعث نجات جانش شده است. حال کافیست تصور کنید اگر خودروهای حاضر در خیابان ها و جاده های کشور ما از لحاظ ایمنی وضعیت مطلوبی داشتند، تا چه حد از میزان مرگ و میر و مصدومیت های ناشی از تصادفات کاسته می شد.

pride crash

بد نیست اشاره کنیم ب ام و X1 تاکنون در دو نسل تولید شده است. هر دو نسل کوچک ترین کراس اوور باواریایی ها از تست تصادف یورو انکپ سربلند بیرون آمده و موفق به کسب 5 ستاره ایمنی شده اند.

منبع: digiato

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *