اخبار خودرو

تصاویر آزمایش‌های تصادف با ایمن‌ترین خودروی دنیا

مدل جتا ۲۰۱۹ توانست در آزمایش تصادفات سازمان امنیت بزرگ‌راه‌های آمریکا، بالاترین امتیاز ممکن را کسب کند و به عنوان یکی از امن‌ترین خودروهای سال شناخته شود.

فولکس‌واگن Jetta بالاترین امتیاز ممکن را در آزمایش تصادفات به‌ دست آوردبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان ملی ترافیک بزرگ‌راه‌ها با اعطاء بالاترین حد امتیاز امنیتی به فولکس‌واگن Jetta، این مدل را یکی از امن‌ترین خودروهای سال ۲۰۱۹ نامید. امتیاز پنچ ستاره کامل پس از گذراندن آزمایش‌های تصادف و ایمنی مختلف به فولکس‌واگت جتا داده شد تا محبوبیت این مدل بیش از پیش شود.

فولکس‌واگن Jetta 2019؛ ایمن ترین خودروی دنیا! +تصاویر

مدل ۲۰۱۹ فولکس‌واگن جتا از موارد امنیتی دسته‌بندی شده فعال و غیرفعال زیادی همچون شش کیسه هوا و ترمز خودکار پس از تصادف بهره می‌برد که در تمامی نسخه‌های آن قرار داده شده و کمک می‌کند تا حتی در تصادفات سنگین، سلامت مسافران حفظ شود.

موارد امنیتی فولکس‌واگن جتا تنها در لحظه تصادف کاربرد ندارند بلکه بعد از آن نیز عمل می‌کنند، به طور مثال ترمز خودکار پس از تصادف که در بالا به آن اشاره شد، در زمان عمل کردن سنسورهای کیسه هوا فعال می‌شود، به این ترتیب از حرکت کردن خودرو پس از تصادف جلوگیری می‌کند، این سیستم به طور مثال از حرکت خودرو در سراشیبی یا واژگون شدن پیش‌گیری کرده و خودرو را در موقعیت خود ثابت نگه می‌دارد.

فولکس‌واگن Jetta 2019؛ ایمن ترین خودروی دنیا! +تصاویر

همچنین سیستم‌های فعال دیگری نیز بر روی مدل ۲۰۱۹ جتا نصب شد که به عنوان دستیار هوشمند راننده از تصادفات جلوگیری می‌کند، این سیستم‌ها شامل:

  • هشدار برخورد از جلو (سیستمی که با بررسی وضعیت خودرو، جاده و دیگر وسایل نقلیه، خطر تصادف را لحظاتی پیش از رخ دادن پیش‌بینی و به راننده هشدار می‌دهد)
  • ترمز اورژانسی خودکار (این سیستم در زمانی که خودرو فاصله کمی هنگام برخورد با دیگر وسایل دارد، با ترمز خودکار جلوی این اتفاق را می‌گیرد)
  • مانیتورینگ نقاط کور (این سیستم در زمانی که دیگر وسایل نقلیه در نقاط کور دید راننده وارد می‌شوند، به راننده هشدار می‌دهد)
  • هشدار ترافیک در عقب (در زمان حرکت خودرو به سمت عقب، وجود دیگر وسایل نقلیه در عقب خودرو را هشدار می‌دهد)
  • کنترل کروز تطبیق پذیر (در زمان کم شدن فاصله خودرو با وسیله نقلیه جلویی، سرعت خودرو را به صورت خودکار کاهش می‌دهد تا فاصله به مقدار استاندارد برسد)
  • سیستم رانندگی بین خطوط (سیستمی که در هنگام خارج شدن خودرو از خطوط حرکت خود، به راننده هشدار می‌دهد)

فولکس‌واگن Jetta 2019؛ ایمن ترین خودروی دنیا! +تصاویر

فولکس‌واگن جتا توانست در آزمایش قدرت بدنه و اسکلت خودرو نیز عملکرد مثبتی از خود به‌جای بگذارد، این مدل در تصادف از کنار، در هر دو سمت با دفع ضربه به مقدار مناسب، توانست عملکردی عالی داشته باشد، همچنین آزمایش تصادف از جلو با سرعت ۵۶ کیلومتر در ساعت و آزمایش واژگون شدن خودرو نیز گرفته شد که در همه موارد عملکرد جتا در بهترین حالت بود.

یکی از مدیرا فولکس‌واگن پس از انتشار نتایج این آزمایش‌ها اعلام کرد: “ما بسیار خوشحال هستیم که پرفروش‌ترین مدل ما، توانست ۵ ستاره کامل امنیتی را بدست بیاورد و نشان دهد که مدل‌های فولکس‌واگن جزو امن‌ترین محصولات این صنعت هستند.” فولکس‌واگن جتا ۲۰۱۹ در آمریکا با قیمت ۱۸۷۴۵ دلار به فروش می‌رسد، مدل جتا GLI نیز با عملکردی بالاتر قیمت پایه ۲۵۹۹۵ دلار را دارد. مدل جتا در کنار اطلس، گلف و پاسات به عنوان امن‌ترین تولیدات فولکس‌واگن شناخته می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *