نقد، بررسی و معرفی خودرو

تصاویر جاسوسی از پیکاپ هیوندای سانتاکروز

هرچند چند ماه پیش تنها یک تصویر از یک پروتوتایپ بشدت استتار شده از پیکاپ هیوندای سانتاکروز منتشر شد اما حالا مجموعهٔ کاملی از تصاویر جاسوسی از پروتوتایپ دیگری در حال انجام آزمایش‌های زمستانی منتشر شده که می‌توان آن‌ها را نخستین تصاویر جاسوسی کامل از پیکاپ هیوندای دانست.

البته در این تصاویر هم استتار خودرو به همان اندازهٔ تصویر قبلی سنگین است اما بااین‌حال ایده‌ای از استایل کلی سانتاکروز را نشان می‌دهند. با توجه به این تصاویر، سانتاکروز طبق رویهٔ معمول بازار پیکاپ‌های میان سایز به‌صورت دو کابین چهارنفره ارائه خواهد شد اما اینکه آیا ساخت نسخه‌های دیگری از آن‌هم در دستور کار قرار دارد یا نه فعلاً مشخص نیست.

همچنین انتظار می‌رود سانتاکروز تولیدی بزرگ‌تر از نسخهٔ کانسپتی باشد که در سال 2015 رونمایی شد اما با توجه به این تصاویر جاسوسی، چهرهٔ پیکاپ هیوندای خیلی با نسخهٔ کانسپت خود فاصله نخواهد داشت.

جلوپنجرهٔ آشنای هیوندای بخش اعظمی از دماغهٔ این پیکاپ را اشغال کرده و مه شکن‌های بزرگی هم در طرفین آن و زیر چراغ‌های جلوی باریکی جای گرفته‌اند. در پروفیل جانبی خودرو اما خطوط کاپوت و ستون A و همین‌طور طراحی کلی درهای عقب و ستون C تا حدودی به سانتافه شبیه است.

درهای عقب سانتاکروز نیز بسیار کوتاه به نظر می‌رسند اما بااین‌حال فضایی را برای یک قسمت بار کوچک در پشت خودرو فراهم کرده‌اند.

Hyundai Santa Cruz 3

اشتراک فنی سانتاکروز با کراس‌اوور سانتافه بعید نخواهد بود نمی‌رسد زیرا هیوندای پیش‌ازاین اعلام کرده است که این پیکاپ در تأسیسات آلاباما تولید خواهد شد یعنی همان‌جایی که سانتافه در آن ساخته می‌شود.

درهرحال اگر پلت‌فرم این دو خودرو باهم یکسان باشد، ممکن است زیر کاپوت سانتاکروز همان پیشرانه‌های سانتافه شامل 2.4 لیتری چهار سیلندر 185 اسب بخاری و 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ 238 اسب بخاری قرار گیرد.

از سوی دیگر اما شایعاتی هم به استفاده از شاسی نردبانی مشابه پیکاپ‌های فول سایز در سانتاکروز اشاره داشته‌اند. فعلاً نمی‌توان زمان خاصی را برای رونمایی از این پیکاپ کره‌ای تخمین زد ولی چون میدانیم قرار است تولید آن سال آینده آغاز شود، شاید معرفی آن اواخر امسال صورت گیرد.

Hyundai Santa Cruz 4

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *