مقالات خودرو

تعمیر خرابی المنت شیشه

اگر مطمئن هستید که المنت شیشه مشکل دارد در ابتدا باید ماده لازم برای این کار را تهیه کنید که در بازار به اسم چسب گرمکن یا چسب نقره ارائه میشود . این چسب پس از خشک شدن هادی جریان الکتریسیته میباشد و در بسته های ۳ گرمی هم راه با یک قلم موی ظریف بسته بندی شده است .

۳ گرم برای تعمیر تمامی خطوط قطع شده المنت شیشه در حداقل ۵ خودرو کافی است . اگر موفق به تهیه چسب مذکور شدید به مرحله تشخیص محل قطع شدگی خطوط میرسیم.

تعمیر خرابی المنت شیشه

با حرکت دادن پراپها به سمت همدیگر و قطع شدن ولتاژ به محل قطعی میرسیم با یک ماژیک علامتی بالای محل فوق میزنیم . اگر قطع شدن ولتاژ با فاصله بیش از ۵ میلیمتر اتفاق افتاد به معنی قطع بودن خط مربوطه در بیش ار یک نقطه است که میبایست یکی یکی درست شوند.این کار را برای تمامی خطوط قطع شده انجام دهید.گاهی هم محل قطع شدگی به قدری واضح است که نیاز به این مرحله نیست .FP8NPL8HLPNMTX1.MEDIUM s l1000

خوب نوبت مرحله پایانی است اما قبل از اون باید کار مهمی انجام دهید

چسب را خوب تکان داده و به طول ۱۰ میلیمتر و عرض ۲ ملیمتر (اندازه ها حدودی است) از آن را بر روی یک شیشه دیگر بمالید.همین قدر که سطح را بپوشاند کافی است نیازی نیست لایه ضخیمی درست کنید.حال با ساعت تایم بگیرید تا بفهمید بعد از چند دقیقه چسب حالت خمیری گرفته و در صورت قرار دادن کاغذ و فشار روی آن چسب به کاغذ نمی چسبد.

بعد از این محل قطع شدگی المنت شیشه را با دستمال کاغذی آغشته به الکل سفید یا اسپری پاک کننده ۶۰۰ کاملآ تمیز کنید . توجه کنید وجود هرگونه چربی یا آلودگی باعث هدر رفتن زحمت شما میشود.سپس محل مورد نظر رو همانطور که روی شیشه امتحان کردید آغشته به چسب کنید .حداقل ۴ تا ۵ میلیمتر از هر طرف قطعی بایست آغشته گردد.

پس از طی زمان مناسبی که قبلآ بدست آوردید کاغذی را روی چسب گذاشته با نرمی انگشت روی آن چند بار بکشید. این قسمت هم از ضروریات کار است حال دوباره گرمکن شیشه را روشن کرده دو طرف محل چسب را با اهم متر کنترل کنید اگر ولتاژ نداشتید کار رو درست انجام داید و خسته نباشید .

تعمیر خرابی المنت شیشه عقب

توجه :

در حرارت ۲۰ درجه سانتی گراد ، ۲۴ ساعت وقت لازم است تا نوارهای گرمکن خشک شود . اگرر برای خشک کردن آن از یک سشوار استفاده کنید ( با درجه حرارت ۶۰ درجه سانتی گراد) نوار ظرف مدت نیم ساعت خشک خواهد شد.احتیاط :
الف ) گرم کن شیشه عقب را تا زمانی که خشک نشده استفاده نکنید .
ب ) برای تمیز کردن قسمتهای آسیب دیده از بنزین یا حلالهای مشابه استفاده نکنید .
ج ) پس از انجام تعمیر المنت شیشه، شیشه را با یک پارچه نرم و خشک یا پارچه نسبتا مرطوب در امتدادد المنتها تمیز نمایید.

منبع: glazier

بیشتر بخوانید:

با گران‌ترین گرمکن صندلی خودرو در ایران آشنا شوید

گیربکس دوکلاچه تر بهتر است یا خشک؟ تفاوت بین دوام و هزینه نگهداری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *