موتور سیکلت و دوچرخه

تولید موتورسیکلت الکتریکی ب‌ام‌و در آینده نزدیک

تنها خودروهای الکتریکی نیستند که در سال‌های اخیر محبوبیت پیدا کرده‌اند زیرا موتورسیکلت‌های الکتریکی نیز کم‌کم پدیدار می‌شوند. ب‌ام‌و موتوراد ظاهراً به دنبال تولید بایک های الکتریکی خود و عرضه آن‌ها به بازار است.

BMW EV Bike

دکتر مارکوس شرام مدیر ب‌ام‌و موتوراد در مصاحبه با رسانه‌ها گفته که شاید موتورسیکلت‌های الکتریکی در محیط‌های شهری منطقی و توجیه‌پذیر نشان دهند.

Markus Schramm is the head of BMW Motorrad

او گفته است:

همان‌گونه که کانسپت ویژن DC رودستر نشان می‌دهد ما قوای محرکه الکتریکی را آینده این صنعت می‌دانیم. احتمال دارد طی 5 سال آینده شاهد تردد موتورسیکلت‌های الکتریکی ب‌ام‌و در محیط‌های شهری باشید. البته مطمئن نیستم که در کلاس‌های تورینگ، آفرود و اسپورت چنین موتورسیکلت‌هایی را ببینیم.

ب‌ام‌و ویژن DC رودستر در رویداد NEXTGen ب‌ام‌و که در ماه ژوئن برگزار شد به عنوان محصولی تمام الکتریکی معرفی شد. یک پیشرانه الکتریکی به شکل سیلندر نیروی خود را به چرخ های عقب می‌فرستد. طراحی ظاهری این موتورسیکلت شبیه هیچ‌یک از محصولات کنونی این شرکت نیست و البته انتظار نداریم که آن را در خط تولید ببینیم.

مدیر ب‌ام‌و موتوراد ادامه می‌دهد:

من متقاعد شده‌ام که موتورسیکلت به عنوان یک محصول مربوط به اوقات فراغت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. حمل‌ونقل الکتریکی برای موتورسیکلت‌های شهری مهم خواهد بود.

اگر موتورسیکلت‌ها در محیط‌های شهری از قوای محرکه الکتریکی استفاده کنند شاید نمونه‌های اسپورت‌تر آن‌ها همان پیشرانه‌های درون‌سوز و هیجان‌انگیز خود را در سال‌های پیش رو حفظ کنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *