اخبار خودرو

تکمیل طراحی شاسی بلند بوگاتی

در هفته‌های اخیر خبرهای ضدونقیضی درباره‌ی تولید یک شاسی‌بلند توسط بوگاتی به گوش رسیده و جدیدترین اطلاعات دراین‌باره نیز از زبان استفان وینکلمن مدیرعامل این شرکت سطح بالا به گوش می‌رسد.

 

Bugatti CUV SUV illustration 1

وینکلمن در مصاحبه با مجله‌ی اتومبیل تائید کرده طراحی این شاسی‌بلند کامل شده است. البته هیئت‌مدیره‌ی بوگاتی فعلاً چراغ سبز تولید آن را صادر نکرده و این در حالی است که بازخوردهای مثبتی از طرف مصرف‌کنندگان بالقوه به دست این برند رسیده است.

 

Stephan Winkelmann CEO Bugatti

زمانی که از وینکلمن درباره‌ی  این شاسی‌بلند پرسیده شده او گفته است:

طراحی تکمیل شده است. برخی مشتریان بالقوه آن را دیده و پسندیده‌اند. یک یا دو نفر از افراد مشهور در ولفسبورگ نیز از آن تعریف کرده‌اند؛ اما فعلاً بودجه و تصمیمی برای تولید آن در نظر گرفته نشده است.

خب پس چرا بوگاتی بجای اینکه یک سوپر سدان یا یک هایپرکار با قوای محرکه‌ی الکتریکی شده بسازد به سراغ کراس اوور رفته است؟ وینکلمن این‌گونه توضیح می‌دهد:

زیرا کراس اوورها تقاضای زیادی دارند. تا اینکه هیچ‌کسی یک کراس اوور با پرفورمنس بسیار بالا و اشرافیتی مثال‌زدنی نساخته است. به خاطر تکنولوژی کنونی باتری‌ها تولید یک هایپرکار الکتریکی بسیار زود است.

مرد شماره یک بوگاتی در ادامه اظهار داشته است:

با این وجود یک کراس اوور جادار می‌تواند با تکنولوژی باتری عرضه شود. بوگاتی با کانسپت گالیبیر در سال 2011 نشان داد که یک سدان سوپر لوکس با هویت این برند هماهنگی دارد؛ اما زمان تغییر کرده و شک دارم که یک سدان بتواند تقاضای کافی از نظر تجاری ایجاد کند. در کل ما درباره‌ی 100 خودرو در سال صحبت نمی‌کنیم بلکه به 600 تا 800 دستگاه اشاره داریم.

تولید شاسی‌بلند تنها خبر مهم درباره‌ی بوگاتی نیست چراکه احتمال دارد این شرکت نسخه‌ای قوی‌تر از شیرون برای شکستن مرز سرعت 500 کیلومتر در ساعت را هم بسازد.

 

Bugatti suv

وینکلمن هنوز هم اذعان داشته احتمال چنین کاری وجود دارد. البته برخی موارد همچون وجود لاستیک‌های مناسب یا سرمایه‌گذاری کافی برای رسیدن به اهداف را نیز باید در نظر گرفت.

 

Bugatti Spartacus SUV

هنوز آینده‌ی شیرون مشخص نیست اما برخی گزینه‌ها در حال بررسی هستند. مدیرعامل بوگاتی به برخی موارد همچون قدرت بیشتر، وزن کمتر و استایل جدید بدنه اشاره کرده است. تنها چیز قطعی این است که باید کمی صبر کرد.

تولید نسخه‌ی روباز این خودرو هم به‌طور کامل رد نشده اما بازهم باید منتظر آینده بمانیم تا ببینیم این خودروساز چه برنامه‌هایی دارد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *