موتور سیکلت و دوچرخه

تیونینگ دوچرخه های برقی در فرانسه شامل جریمه می شود!!

در سال‌های اخیر استقبال خوبی از دوچرخه‌های الکتریکی در برخی کشورها به عمل آمده اما اگر شما صاحب یکی از این دوچرخه‌ها در فرانسه باشید شاید با جریمه‌های سنگینی روبرو شوید!

e bike

هفته پیش بود که قانونی در فرانسه تصویب و عملیاتی شد و طی آن اگر فردی با دوچرخه‌ی الکتریکی سرعتی بیشتر از 25 کیلومتر در ساعت داشته باشد با جریمه‌ی 30 هزار یورویی، ثبت سه نمره منفی در گواهینامه و حتی تا یک سال زندان روبرو خواهد شد.

E bike 2

این قانون جدید نه تنها شامل مالکان شخصی دوچرخه‌های اصلاح شده بوده بلکه فروشگاه‌ها و سازندگان را نیز در بر می‌گیرد. اگر فردی اقدام به فروش یا تجهیز دوچرخه‌های الکتریکی تیون شده بکند جریمه‌ی 30 هزار یورویی یا حداکثر زندان 2 ساله نیز در انتظارش خواهد بود.

BMW M Cruise Bike

احتمال اینکه جریمه‌های یاد شده به‌صورت کامل اعمال شوند کم است اما گفته می‌شود قانون‌گذاران به دنبال ایجاد قوانین بازدارنده به‌منظور جلوگیری از تیونینگ دوچرخه‌های الکتریکی بوده‌اند.

fast ebike header

گفته می‌شود سازندگان دوچرخه‌های الکتریکی در اروپا می‌خواهند با این قانون همراه شوند. بوش اخیراً تکنولوژی ضد تیونینگ را روی سیستم‌های موتور 2020 خود معرفی کرده است. اگر یک حسگر تشخیص دهد که دوچرخه تیون شده، کد خطایی به نمایش درخواهد آمد و دوچرخه قدرت استاندارد خود را تولید خواهد کرد. اگر سیستم سه بار این خطا را تشخیص دهد دوچرخه کاملاً از کار خواهد افتاد و نمایندگی باید مشکل را حل کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *