اخبار خودرو

جدیدترین مدل رنو” کلیو” قدرتمندتر می آیند (+عکس)

رنو گزارش داده که در زیر درب موتور ارتقای چشمگیری صورت گرفته و بالاترین مدل این خودروها به موتور 1.3 لیتری توربوشارژ بنزینی که در همکاری با دایلمر ساخته شده، مجهز می‌شوند.

رنو کلیو در شمار محبوب‌ترین خودروهای آمریکای شمالی قرار نمی‌گیرد، اما بی شک یک از موفق‌ترین خودروهای هاچ‌بک‌های اروپاست.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران، در سال گذشته خودروساز فرانسوی حدود  321,472 دستگاه از مدل کنونی کلیو را به قاره سبز ارسال کرد و به نظر می رسد نسل کنونی مشتاقانه در انتظار روزهای بازنشستگی است تا نسل جدید به عنوان یک تازه نفس و با تیپ و استایلی جدید وارد گود شود.

جدیدترین مدل رنو کلیو، بزرگتر و قدرتمندتر ظاهر می‌شود

تصاویر جدید لو رفته از این خودروی جدید در مکانی درون اسپانیا گرفته شده‌اند و شباهت زیادی به مدل کنونی موجود در بازار دارند. خودرو با حجم وسیعی از روکش‌های استتاری پوشیده شده و عمیقا تحت تاثیر مگان‌های هاچ‌بک بزرگتر است. بااین وجود شکل اساسی کلیو جدید بی‌تغییر به نظر می‌رسد.

طول عمومی خودرو تغییری نکرده اما مجموعه بهتری برای آن در نظر گرفته شده که نتیجه افزایش فاصله بین محوری است. فضای داخلی خودرو به شدن کاربردی از آب درآمده و سرنشینان ازجای پا سخاوتمندانه‌ای بهره‌مند هستند.

جدیدترین مدل رنو کلیو، بزرگتر و قدرتمندتر ظاهر می‌شود

رنو گزارش داده که در زیر درب موتور ارتقای چشمگیری صورت گرفته و بالاترین مدل این خودروها به موتور 1.3 لیتری توربوشارژ بنزینی که در همکاری با دایلمر ساخته شده، مجهز می‌شوند. این موتور قدرتی برابر 150 اسب‌بخار تولید کرده و در کمتر از 8 ثانیه شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت را برایش رقم می‌زند.

در نسخه‌های کم‌توان‌تر نیز انتظار یک گزینه 1 لیتری با مصرف سوخت کمتر و قدرت بیشتر را داریم. یک نسخه دیزلی 1.5 لیتری DCI قدرت بیشتری را برای خودرو تولید کرد و سازگاری بیشتری با استانداردهای محیط زیستی را دارد. گیربکس‌های دستی 5 یا 6 سرعته و یک مدل خودکار2 کلاچه در این خودرو ارائه خواهد شد.

مدل رسمی این خودرو در اوایل پائیز سال جاری در نمایشگاه خودرویی پاریس به نمایش درخواهد آمد.

جدیدترین مدل رنو کلیو، بزرگتر و قدرتمندتر ظاهر می‌شود

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *