اخبار خودرو

جریمه خودروهای متخلف ورودی به محدوده طرح ترافیک + هزینه ورود به طرح

روند جریمه خودروهای متخلفی که بدون داشتن مجوز، به محدوده طرح ترافیک وارد شدند از ساعت 6:30 امروز از سر گرفته شد.

موضوع ورود به محدوده طرح ترافیک سالهاست که برای تهرانی‌ها به معضل تبدیل شده است محدوده‌ای که به گفته مسئولان روزانه تنها حدود ۱۰۰ هزار خودرو اجازه ورود به آن را دارند.

محدوده‌ای که در سالهای اخیر کمی وسیع تر شده و محدوده وسیع تر شده با نام زوج و فرد شناسایی می‌شود.

پیش از این و در سالهای قبل از ۹۷ زمان ورود به محدوده طرح ترافیک بین ساعت ۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰ و زمان ورود به محدوده زوج و فرد ۶:۳۰ تا ۱۹ بود اما در سال ۹۷ زمان ورود به این دو محدوده یکسان شد و به این ترتیب تهرانی‌ها برای ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک بین ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ محدودیت‌هایی داشتند.

هر ساله در تعطیلات نوروزی و به جهت راحتی مسافران نوروزی و همچنین راحتی تهران‌های برا یدید و بازدید‌های ابتدای سال دوربین‌های ثبت تخلفات طرح ترافیک از ابتدای تعطیلات تا انتهای تعطیلات خاموش می‌شدند.

امسال نیز در تاریخ ۲۸ اسفند ماه در ساعت ۱۹ دوربین‌های طرح ترافیک اصطلاحاً خاموش شده و ثبت تخلف خودروهای بدون مجوز متوقف شد.

حال براساس اعلام مسئولان شهری و پلیس راهور فعالیت دوربین‌های ثبت تخلف از ساعت ۶:۳۰ امروز آغاز شده است و افراد متقاضی برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید اقدام به اخذ مجوز از طریق سامانه کنند.

این در حالی است که هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۷ به شرح زیر بوده است که هنوز خبری از افزایش قیمت آن در سال ۹۸ به گوش نرسیده است.

هزینه ورود به طرح ترافیک چقدر است؟

۱- اگر خودرویی ورودش بعد از ساعت ۱۰ صبح و خروجش قبل از ساعت ۱۶ ثبت شود، در صورتی که دارای معاینه فنی برتر باشد عوارضش برای آن روز ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود.

۲- اگر خودرویی ورودش بعد از ساعت ۱۰ و خروجش قبل از ساعت ۱۶ ثبت شده باشد اما دارای معاینه فنی عادی باشد، عوارض یک روز تردد برای این خودرو ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

۳- اگر ورود خودرویی به داخل محدوده طرح ترافیک قبل از ساعت ۱۰ و خروجش قبل از ساعت ۱۶ باشد اگر دارای معاینه فنی برتر باشد عوارضش ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

۴- اگر ورود خودرویی به داخل محدوده طرح ترافیک قبل از ساعت ۱۰ و خروجش قبل از ساعت ۱۶ باشد اگر دارای معاینه فنی عادی باشد نرخ عوارض برای این خودرو ۲۴ هزار تومان خواهد بود.

۵- اگر ورود خودرویی قبل از ساعت ۱۰ و خروج آن نیز بعد از ساعت ۱۶ باشد اگر این خودرو معاینه فنی برتر داشته باشد نرخ عوارض ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

۶- اگر ورود خودرویی قبل از ساعت ۱۰ و خروج آن نیز بعد از ساعت ۱۶ باشد اگر این خودرو با این شرایط دارای معاینه فنی عادی باشد ۳۶ هزار تومان عوارض برای آن محاسبه می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *