نقد، بررسی و معرفی خودرو

جزئیاتی از خودروهای جدید مزدا CX3

مزدا از نمایش “مدل جدید و برجسته” خود در نمایشگاه ماه مارس ژنو خبر داد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران، خودروساز ژاپنی تاکنون هیچ اطلاعاتی را در خصوص این خودرو اعلام نکرده و اینک قصد دارد، آرام آرام جدیدترین محصولش را با مشتریانش به اشتراک بگذارد.

تمام مدل‌های جدید مزدا 3 در سال گذشته معرفی شدند و مدل‌های جدید CX5 حدود 2 سال است که در بازار جولان می‌دهند.

CX3 های جدید مزدا چگونه خواهند بود

فیس‌لیفت‌های مزدا 6 نیز حدود یک سال است که به جمع جدیدهای مزدا اضافه شده و به همین دلیل ورود یک مدل جدید به مجموعه خودروهای مزدا آن هم در سال 2019 کمی عجیب و زودهنگام به نظر می‌رسد.

از طرفی MX-5 در سال گذشته ارتقاء چشمگیری را تجربه کرد و به یک موتور 2 لیتری قدرتمند مجهز شد. سوپر مینی مزدا 2 نیز در سال 2017 از  ارتقاء میان چرخه‌ای خود بهره‌مند شد.

CX3 های جدید مزدا چگونه خواهند بود

به همین دلیل احتمالا ارتقاء و فیس لیفت بعدی این خودروسازی شامل حال کراس‌اوورهای ساب‌کامپکت CX-3 خواهد شد.

این خودرو که از سال  2016 به فروش می‌رسد، ارتقاء موتوری خود را در 2018 تجربه کرده و به نظر می‌رسد امسال شاهد تغییراتی اساسی‌تر روی این خودرو باشیم. مزدا در حال حاضر قصد دارد تمامی CX-3 های جدید خود را به پلت‌فرم‌های جدید مزدا 3 های مدرن مجهز کند.

CX3 های جدید مزدا چگونه خواهند بود

مزدا CX-3 های کنونی که بر پایه مزدا 2 ساخته شده‌اند به دلیل فضای تنگ داخلی – به ویژه برای مسافران  ردیف عقب- همواره مورد انتقاد قرار داشتند. به همین دلیل خودروسازی مزدا قصد دارد با استفاده از پلت‌فرمی جدید وسعت و بزرگی بیشتری در خودرو ایجاد کرده و خودرو را به رقیبی مناسب برای تویوتا CH-R و هیوندای کنا تبدیل کند.

CX3 های جدید مزدا چگونه خواهند بود

استفاده از زبان ساخت و ساز اسکای‌اکتیو 2 می‌تواند از CX-3 های جدید خودروهای جادارتری بسازد. این خودروها به دلیل استفاده از نسل جدید موتورهای بنزینی  2 لیتری اسکای اکتیو X اقتصادی‌تر بوده و به عنوان یک محصول 2020 در نمایشگاه خودرویی ژنو سال جاری به نمایش درخواهند آمد.

فضای بار این خودرو کاملاً بیشتر از حجم 264 لیتری نسل فعلی خواهد بود. همچنین مزدا طراحی صندلی‌ها و کابین را به منظور بهبود ارگونومی و زیبایی تغییر خواهد داد.

CX3 های جدید مزدا چگونه خواهند بود

مزدا اعلام کرده از این پس در یک نمایشگاه خودرویی از هر قاره شرکت خواهد کرد و جدیدترین و برجسته‌ترین مدل‌های خود را اینک برای نمایشگاه خودرویی ژنوآماده می‌کند. بنابراین نباید در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت آلمان به دنبال غرفه مزدا بگردید.

دناروید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *