اخبار خودرو

جلو آمپر ارتقا یافته برای دنا پلاس توربو اتوماتیک

گروه صنعتی ایران خودرو برنامه دارد تا از هفته های آتی تحویل دنا پلاس توربو اتوماتیک را به مشتریان خود آغاز کند. این خودرو در کنار برخی تغییرات بارز، با به روز رسانی هایی در بخشی از اجزا مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری «اسب بخار»؛ چندی پیش ایران خودرو اعلام کرد که دنا پلاس توربو اتوماتیک را در سه تیپ L1، L2 و L3 به بازار عرضه خواهد کرد. البته که با توجه به اطلاعات موجود، در گام نخست نمونه معرفی شده در رونمایی بهمن ۹۸ به بازار عرضه می شود و در آینده تیپ بندی های یاد شده در سامانه تولید و فروش دیده خواهد شد.

ایران خودرو در اینفوگرافی های اخیر خود گفته که نمونه فول آپشن دنا پلاس توربو اتوماتیک (L3) به امکاناتی نظیر استارت دکمه ای، سنسور باد لاستیک، سنسور نور، سنسور باران و… مجهز است.

حال با توجه به تصاویر تهیه شده توسط خبرنگار اسب بخار، مشخص است که ایران خودرو قطعه سازان زیر ساخت این تجهیزات را در دنا پلاس توربو اتوماتیک ایجاد نموده اند. جلو آمپر یکی از قطعات حساس و مهم در به روز رسانی های الکترونیکی است و باید برخی ویژگی های جدید در این قطعه طراحی و ساخته شود.

جلو آمپر دنا پلاس های دنده ای که عموما با دو نشان تجاری بر روی خودروها و در بازار دیده می شوند، الگویی ثابت دارند و نمادهای غیر فعال فرمان کمکی برقی، سیستم کنترل پایداری، سامانه استارت/استاپ و… بر روی آن ها دیده می شود.

جلو آمپر دنا پلاس توربو اتوماتیک

اما حالا که دنا پلاس توربو اتوماتیک به خط تولید ایران خودرو رسیده است، می بینیم که جلو آمپری با به روز رسانی های جدید بر روی آن نصب شده و قابلیت های جدید در پیش فرض آن تعریف گردیده است.

با توجه به نصب استاندارد فرمان کمکی برقی بر روی این خودرو، نماد اخطار خطا EPS (فرمان کمکی برقی) بر روی جلو آمپر دنا پلاس توربو اتوماتیک دیده می شود. همچنین نمایشگر میان عقربه ها هم تغییر کرده و نشانگرهای وضعیت دنده و حالت رانندگی به آن اضافه شده است.

جای گذاری چراغ هشدار سنسور باد لاستیک و همچنین فعال شدن سنسور باران در داخل محدوده عقربه دور موتور، از تغییراتی است که برای جلو آمپر دنا پلاس توربو اتوماتیک در نظر گرفته شده است.

جلو آمپر دنا پلاس توربو اتوماتیک

همچنین پیش فرض هشدارها و پیام های سامانه ورود بدون کلید و استارت دکمه و همچنین پیام مربوط به سنسور نور نیز در نمایشگر وسط دیده می شود. نماد هشدار و اخطار سامانه کنترل پایداری و پیشگیری از هرزگردی در جلو آمپر دنا پلاس توربو اتوماتیک مانند نمونه های قبلی ثابت مانده و تنها پیش فرض رسمی برای آن تعریف شده است.

حال با آماده شدن جلو آمپر ارتقا یافته دنا پلاس توربو اتوماتیک و آغاز تولید آن در قطعه سازان، هنوز مشخص نیست که در چه زمانی، تمام این امکانات به صورت فعال برای پیش فرض های جدید فعال خواهند شد.

لازم به ذکر است که تصاویر زیر مربوط به نمونه های نمایشی جلو آمپر جدید خانواده دنا پلاس بوده و برای همین به صورت نمونه، الگوی دور موتور نسخه تنفس طبیعی به نمایش در آمده است. همچنین احتمال دارد تا جلو آمپر به روز شده تنها با فعال شدن امکانات جدید در نسخه L2 و L3 دنا پلاس توربو اتوماتیک، بر روی این سدان نصب شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *