نقد، بررسی و معرفی خودرو

جنسیس از اولین شاسی‌بلند خود با نام GV80 در کرهٔ جنوبی پرده‌برداری کرد

پس از هفته‌ها افشای تصاویر و انتشار تیزرها، سرانجام جنسیس از اولین شاسی‌بلند خود با نام GV80 در کرهٔ جنوبی پرده‌برداری کرد تا به سدان‌های G70، G80 و G90 اضافه شود.

جنسیس با رونمایی از یک کانسپت در سال 2017 نمایی اجمالی از GV80 را با جهانیان نشان داد و حالا در کمال تعجب، نسخهٔ تولیدی تا حد زیادی به کانسپت خود وفادار مانده است. برجسته‌ترین ویژگی‌های بخش جلویی این خودرو چراغ‌های چهارتایی و جلوپنجرهٔ مثلثی شکل هستند که در نسخهٔ تولیدی بزرگ‌تر شده است. به گفتهٔ جنسیس، طراحی دماغهٔ GV80 از شکل لوگوی این شرکت الهام گرفته است.

 

جنسیس GV80

جنسیس GV80جنسیس GV80

 

در داخل GV80 نیز به‌وضوح طراحان جنسیس سعی کرده‌اند تا حدودی به نسخهٔ کانسپت وفادار بمانند. غربیلک فرمان دو پره، صفحه آمپر دیجیتالی و نمایشگر 14.5 اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در بالای داشبورد از ویژگی‌های داخلی برجستهٔ کراس‌اوور جنسیس هستند. این نمایشگر را می‌توان از طریق پانلی روی کنسول مرکزی کنترل کرد که از سیستم تشخیص دست‌نوشته هم برخوردار بوده و به راننده امکان می‌دهد نام مقصد را بنویسد.

جنسیس اما به‌طور خاص روی سکوت کابین GV80 تأکید دارد که به لطف توسعهٔ یک سیستم کنترل فعال سروصدای جاده به دست آمده است. این سیستم، سروصدای جاده را آنالیز کرده و ظرف تنها دوهزارم ثانیه امواج صوتی مخالف آن‌را تولید می‌کند.

 

جنسیس GV80جنسیس GV80

 

از سوی دیگر، جنسیس کراس‌اوور لوکس خود را به‌صورت استاندارد به 10 ایربگ مجهز کرده که شامل یک ایربگ میانی صندلی‌های جلو هم می‌شود. هدف از نصب این ایربگ کاهش آسیب‌دیدگی در صورت برخورد سر سرنشینان در ضربه‌های جانبی است.

ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های ایمنی مهم GV80 نیز می‌توان به کروز کنترل هوشمند، سیستم کمک به جلوگیری از برخورد جلو، سیستم جلوگیری از برخورد جانبی عقب، دستیار بزرگراه، هشدار توجه راننده و دستیار جلوگیری از برخورد هنگام پارک کردن اشاره کرد. یکی دیگر از فناوری‌های قابل‌توجه این کراس‌اوور لوکس کره‌ای اما کنترل الکترونیکی تعلیق با پیش‌بینی مسیر است. این سیستم با استفاده از دوربین جلو سطح جاده را بررسی کرده و سیستم تعلیق را مطابق آن تنظیم می‌کند.

 

جنسیس GV80جنسیس GV80جنسیس GV80

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *