خاموش شدن ناگهانی صفحه کیلومتر و برخی ادوات برقی دیگر در خودرو دنا

دنا

اینستاگرام دناروید

تعدادی از مالکین خودرو دنا یا دنا پلاس با مشکل خاموش شدن ناگهانی برق برخی از قسمتهای خودرو مواجه شده اند بطور مثال صفحه کیلومتر بطور ناگهانی خاموش شده است و یا مجموعه ای از قسمتها بطور همزمان دچار مشکل شده اند. در این مبحث به بررسی یکی از عوامل این مشکل خواهیم پرداخت.

قطع برق در قسمتی از خودرو می تواند عوامل مختلفی همچون سوختن فیوز ، لقی پایه فیوز ،مشکل تامین برق (دسته سیم) و بسیاری از موارد دیگر باشد اما اگر مجموعه ای از بخشها بطور همزمان مشکل دارند به احتمال زیاد عامل اصلی آن در یکی از نودها( Node) پنهان شده است.

مهمترین عاملی که می توان برای اینگونه موارد حدس زد اتصال باتری یا اتصال بدنه آن نود می باشد در مورد زیر که عکسهای آنرا مشاهده می نمایید خودرو دنا با سیستم برق کروز متناوبا با قطعی برق در صفحه کیلومتر ، مانیتور، شیشه بالابرها و برخی قسمتهای دیگر مواجه می شده است .

با خاموش روشن کردن خودرو گاهی این مشکل برطرف می شده است اما بعد از اندک زمانی مجددا قطعی برق بوجود آماده است. بعد از بررسی و کنکاش متوجه شدیم مشکل اصلی در اتصال باتری نود بوده است . برای اطمینان سر باتری را قطع نموده و سپس اقدام به سفت نمودن پیچ مورد نظر کردیم و مشکل کاملا برطرف گردید.

همانطور که مشاهده کردید یک اتصال کوچک می تواند مشکلات عدیده ای برای خودروی شما بوجود آورد. داشتن اطلاعات اولیه می تواند کمک بسزایی در شناسایی مشکل داشته باشد.

توصیه می کنیم کتابهای تخصصی جمع آوری شده در کتابخانه دناروید را مطالعه نمایید تا در صورت بروز مشکل بتوانید منشا آن را خود پیدا کنید.

فروشگاه دناروید

دیدگاه شما

۵ دیدگاه

 1. محب گفت:

  سلام. ماشین من دنا پلاس توربو. خشک هست که تو پارکینگ گذاشتم. رفتم که یه استارت بزنم یکم روشن بزارم. دزدگیر رو زدم دیدم کار نمیکنه. رفتم با سوییچ در رو باز کردم. دیدم پشت آمپر. شیشه بالابر هیچی کار نمیکنه. چراغ ها هم کار نمیکنن. در کل بگم کل برق خودرو از کار افتاده. ماشین خشک خشک هم هست. کسی دلیلش رو میدونه. لطفا راهنماییم کنین. چیکار کنم. اگر باتری خوابیده باشه بالاخره پشت آمپر رو بالا میاره که.. ممنون میشم از راهنمایی شما

 2. حسینی گفت:

  با سلام و خسته نباشید. پشت امپر ماشین دنا در بعضی از مواقع کلا از کار می افته و سیستم تهویه مطبوع هم کار نمی کنه. بعد از مدتی خود بخود درست می شه معمولا روزی چند بار این قطع و وصل شدن تکرار می شه.لطفا راهنمایی بفرمایید. نمایندگی مجاز هم بردم متاسفانه مشکل حل نشد.

 3. امیرعلی گفت:

  ضمن سلام و خسته نباشید
  ارقام کیلومتر trip پشت داشبورد بدون دلیل گاهی صفر میشود.لازم است یاداوری کنم کیلومتر هنوز به رقم هزار نرسیده است.
  علت ان چیست؟
  تشکر اردتمند همگی

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه