نقد، بررسی و معرفی خودرو

خانه سه خوابه متحرک اسکانیا RV

شاید اسکانیا RV به اندازه یک موتورهوم مجلل مسافرتی لااقل در ظاهر جذاب نباشد اما در باطن آن می‌توانید چیزهای دوست‌داشتنی زیادی پیدا کنید.

Scania RV 13

اسکانیا RV درواقع نسخه موتورهوم و تغییر یافته کامیون R480 است. یک کامیون/کشنده اروپایی معروف که به کابینی آلومینیومی شامل چندین اتاق و تجهیزات مجهز شده است.

Scania RV 11

شرکت VAEX که در هلند مستقر است تغییرات مورد نظر را بر روی این کامیون انجام می‌دهد. کابین راننده دارای تجهیزاتی چون سیستم ناوبری، دوربین‌های عقب، سنسور پارک و کابین خواب با تخت خواب کشویی است. این قسمت به صورت مجزا از خانه‌ای است که پشت کامیون قرار می‌گیرد. وقتی به قسمت پشتی بروید، اوضاع به‌مراتب بهتر می‌شود. آشپزخانه‌ای با کابینت و کشوهای زیاد و اتاق نشیمن لوکس و اتاق‌های خواب.

Scania RV 9

در آشپزخانه جمع‌وجور این خانه متحرک، یک اجاق گاز چهار شعله الکتریکی، فر، سینک، یخچال و فریزر ۱۸۵ لیتری و در قسمت نشیمن یک مبل بزرگ و یک تلویزیون ۳۲ اینچی مشاهده می‌شوند. دو تلویزیون دیگر نیز در اتاق‌ها جای گذاری شده‌اند. یکی از اتاق‌ها به‌عنوان اتاق مستر و یک اتاق برای بچه‌ها طراحی شده‌اند که دومی مجهز به کنسول بازی پلی‌استیشن است.

Scania RV 5

حمام با ابعاد کامل و با دیواره‌هایی به شکل سنگی تزئین شده است. توالت نیز ابعاد استانداردی دارد. برای تأمین آب مورد نیاز از یک منبع ۷۵۰ لیتری برای آب شیرین و یک منبع ۴۲۰ لیتری برای آب بازیافتی و یک مخزن ۲۰۰ لیتری فاضلاب استفاده می‌شود. سیستم مخزن آب گرم هم برای دوش و گرمایش از کف تعبیه شده است. یک ژنراتور دیزلی هم برق مورد نیاز را تأمین می‌کند.

در قسمت پشتی اسکانیا RV کابینت ابزار، یخچالی کوچک و سینک و دوش آبی برای شستشو در فضای آزاد در نظر گرفته شده و همچنین یک ماشین لباسشویی و خشک‌کن نیز در اینجا یافت می‌شود. هرچند اطلاعات و تصاویری بیشتری از این بخش‌ها منتشر نشده‌اند.

Scania RV2

مطمئناً این خانه متحرک اسکانیا بسیار جالب و مفید است. مخصوصاً برای کسانی که از تفریحات دور از خانه و سفرهای دور و دراز لذت می‌برند. با وجودی که قیمت این مدل اعلام نشده اما می‌توان مطمئن بود که قیمتی بسیار بالا خواهد داشت.

Scania RV 10

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *