اخبار خودرو

خریداران خودروهای ایران خودرو اعتبارسنجی می شوند

ایران خودرو در طرح های فروش فوری خود اقدام به اعتبارسنجی مشتریان می کند اما اعتبارسنجی مشتریان چیست؟

پس از بروز مشکلات در صنعت خودرو به واسطه تحریم های صنعت خودرو و افزایش قیمت افسار گسیخته خودرو در بازار، خودروسازان در طرح های فروش خود با هدف جلوگیری از دستیابی دلالان به خودرو با قیمت کارخانه ای محدودیت هایی را اجرایی کردند.

محدودیت هایی که در طرح های فروش خودروسازان به اجرا درآمد، مانند محدودیت ثبت نام کدملی یا سابقه خرید از شرکت های دیگر در بازه زمانی مشخص تا حدودی توانست در آرامش بازار خودرو نقش خود را ایفا کند.

ایران خودرو

ایران خودرو در طرح های فروش اخیر خود اقدام به اعتبارسنجی می کند که بد نیست با جزئیات اعتبارسنجی مشتریان در طرح های فروش ایران خودرو آشنا شوید.

نخست باید بدانید که برای خرید خودرو از ایران خودرو در طرح های فروش این شرکت باید چک های سامانه صیاد را به ایران خودرو ارائه کنید و از آن مهمتر سابقه چک برگشتی نیز در پرونده شما وجود نداشته باشد.

ایران خودرو با دریافت پیش پرداخت از خریداران در نخستین قدم اقدام به سنجش اعتبار شخص صادرکننده چک از طریق بانک های عامل می کند و چنانچه از گردش حساب مناسبی برخوردار باشید یا از جمله مشتریان خوش حساب باشید، می توانید پروسه خرید خودرو را ادامه دهید.

در صورتی که اعتبارسنجی شما مورد تایید قرار نگیرد، ضمن اینکه پیش پرداخت به حساب شما مسترد می شود، ایران خودرو از طریق ارسال پیامک شما را در جریان نتیجه اعتبارسنجی قرار می دهد.

یادآور می شود ایران خودرو در طرح های فروش، فقط چک هایی را که به نام شخص طرف قرارداد باشد قبول می کند و دیگر امکان صدور چک از سوی شخص ثالث وجود ندارد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *