اخبار خودرو

خودروهای ولوو در اروپا باهم سخن خواهند گفت!

ولوو آماده‌ی عرضه‌ی اولین تکنولوژی ایمنی-ارتباطی می‌شود.

این تکنولوژی به خودروها اجازه‌ی برقراری ارتباط با یکدیگر را داده و می‌تواند به رانندگان هشدار شرایط خطرناک جاده‌ای را با استفاده از شبکه‌ای مبتنی بر فضای ابری صادر کند.

volvo models europe looking out for each other 4
اگرچه هشدار نورانی خطر و هشدار جاده‌ی لغزنده اولین بار در سال 2016 و در خودروی سری 90 ولوو معرفی شده اما این ویژگی‌ها از هفته‌ی آینده در تمامی محصولات ولوو در قاره اروپا موجود خواهند بود.

این دو ویژگی همچنین به‌صورت استاندارد در تمامی محصولات مدل سال 2020 این خودرو نصب خواهند شد و البته می‌توان آن‌ها را روی محصولاتی که از پلتفرم SPA یا CMA استفاده می‌کنند هم نصب کرد.

volvo models europe looking out for each other 1
مدیر مرکز ایمنی خودرویی ولوو می‌گوید:

به اشتراک‌گذاری تمام‌وقت داده‌های ایمنی بین خودروها می‌تواند به پیشگیری از تصادفات کمک کند. مالکان ولوو مستقیماً باهم تماس خواهند داشت تا جاده‌ها را برای دیگر رانندگان ایمن کنند و درعین‌حال از هشدارهای اولیه به منظور دوری از شرایط خطرناک پیش رو استفاده نمایند.

تحقیق انجام شده توسط ولوو نشان می‌دهد تنظیم سرعت در شرایط ترافیکی مختلف می‌تواند کاهش چشمگیر ریسک تصادفات را در پی داشته باشد بنابراین با هشدار دادن به رانندگان درباره‌ی خطرات پیش رو می‌توان رفتار رانندگی بهتری را داشت.

volvo models europe looking out for each other 2
ولوو همچنین با به اشتراک‌گذاری داده‌های مرتبط به ایمنی ترافیکی باعث بهبود ایمنی جاده‌ها خواهد شد. بخش خودروها و کامیون‌های ولوو از سال پیش تاکنون داده‌ها را برای هشدار به رانندگان درباره‌ی خطرات پیش رو به اشتراک گذاشته است.

volvo models europe looking out for each other 3
مدیر ولوو تصریح کرده است:

هرچه قدر خودروهای بیشتری از داده‌های ایمن استفاده کنند جاده‌های امن‌تری خواهیم داشت. امیدواریم همکاری‌های بیشتری با شرکت‌هایی داشته باشیم که تعهد ما به ایمنی را به اشتراک می‌گذارند.

بد نیست اشاره‌ای به سیستم هشدار نورانی خطر داشته باشیم. این سیستم با فرستادن سیگنال به تمامی خودروهای نزدیک متصل به سرویس ابری کار کرده و به رانندگان هشدار می‌دهد. این سیستم در پیچ‌ها و سربالایی‌ها اهمیت و کارایی زیادی دارد؛ اما سیستم هشدار جاده‌ی لغزنده نیز اطلاعات سطح جاده را از خودروها جمع‌آوری کرده و اطلاعات آن را به دیگر خودروهای ارتباطی می‌فرستد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *