اخبار خودرو

خودروهای پرفروش بازار اروپا در سال 2020

موسسه‌های تحقیقاتی جدیدترین آمارهای فروش خودرو را در ماه فوریه سال 2020 منتشر کردند که طبق آن پرفروش ترین خودروها در بازار اروپا به تفکیک هر کشور معرفی شدند.

فروش خودرو در بازار اروپا برای بسیاری از خودروسازان حائز اهمیت است و همواره کارشناسان حوزه خودرو آمارهای فروش در بازارهای کشورهای اروپایی را مورد بررسی قرار می‌دهند و نتیجه خود را منتشر می‌کنند که طبق آن محبوب‌ترین و پرفروش ترین خودروها در این بازار معرفی می‌شوند. گفتنی است این گزارش‌ها در انتخاب بسیاری از مشتریان تاثیرگذار خواهند بود.

لیست پرفروش ترین خودروها در اروپا – فوریه 2020

نام کشور خودرو پر فروش در آن کشور
اتریش فولکس واگن گلف
کرواسی اشکودا اوکتاویا
فرانسه پژو 208
فنلاند تویوتا کرولا
سوئیس اشکودا اوکتاویا
استونی تویوتا RAV۴
دانمارک تویوتا یاریس
جمهوری چک اشکودا اوکتاویا
بلژیک فولکس واگن گلف
آلمان فولکس واگن گلف
یونان تویوتا یاریس
مجارستان داچیا لوجی
ایرلند هیوندای توسان
ایتالیا فیات پاندا
لتونی پژو 308
لوکزامبورگ فولکس واگن گلف
هلند کیا نیرو
اسپانیا سئات لئون
نروژ آئودی ای-ترون
اسلواکی اشکودا فابیا
لهستان تویوتا کرولا
پرتغال رنو کلیو
رومانی داچیا لوگان
انگلستان فورد فیستا

این گزارش که برای ماه فوریه سال 2020 است به خوبی نشان می‌دهد مردم کشورهای اتریش، آلمان، بلژیک و لوکزامبورگ نسبت به سایر کشورهای اروپایی به خودرو فولکس واگن گلف علاقه دارند. اشکودا اوکتاویا یکی دیگر از خودروهای پرفروش در قاره اروپا بوده که در کشورهای سوئیس، جمهوری چک، کرواسی و اسلوونی به فروش بسیار خوبی دست پیدا کرده است. مردم کشورهای فنلاند، لهستان، دانمارک و یونان نیز به خودروهای تویوتا کرولا، یاریس و راو 4 علاقه زیادی دارند.

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت این است که مردم بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه مردم کشورهای ایتالیا، آلمان، سوئد و فرانسه به تولیدات داخلی خود توجه بیشتری داشتند. همچنین طبق این گزارش، ساکنان کشورهای شمال اروپا از جمله نروژ و هلند به خودروهای برقی علاقه زیادی نشان دادند که البته تسهیلات دولتی و طرح‌های تشویقی نیز در این مورد تاثیر زیادی داشته است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *