اخبار خودرو

خودرویی که بنا بود در ایران جای پراید را بگیرد/ رنو خودروی کوئید الکتریکی را روانه بازار می کند

در چند سال اخیر، رنو در هر نمایشگاه و رویداد بزرگ خودرویی مدل‌های مفهومی نفس‌گیری را ارائه کرده است. مفهومی‌هایی که قرار است زبان طراحی آینده این خودروسازی بوده و در حال حاضر به اندازه کافی عجیب به نظر می‌رسند. اما این بار در پاریس 2018 این خودروسازی مدلی نزدیک به واقعیت با کد تجاری  K-Ze را نیز در معرض دید عموم قرار دارد که قرار است یک محصول تمام الکتریکی از سوی فرانسوی‌ها برای بازار چند سال آینده باشند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “کلین تکنیکا”، رنو امید زیادی به موفقیت این خودرو در عرصه تجاری دارد و شکل و شمایل کراس‌اوور آن نیز می‌‌تواند در این زمینه نقش ایفا کند.

 

رنو K- ZE یک الکتریکی اقتصادی

این رنو قرار است به عنوان یک نسخه ارزان و اقتصادی مطرح شده و در سطح انبوه تولید شود. رنو اعلام کرده  این مدل در سال 2019 به فروش خواهد رسید.

شکل و طراحی این خودرو شباهت زیادی به کپچر‌های کنونی رنو دارد. پیش‌بینی می‌شود حرف لاتین k در این خودرو مخفف مدل “کوئید” رنو باشد. در اصل ما با یک کوئید تمام الکتریکی رنو در آینده روبه‌رو هستم.

رنو K- ZE یک الکتریکی اقتصادی

K-Ze با هر بار شارژ باتری، ۲۵۰ کیلومتر مسافت را پشت سر می‌گذارد و می‌توان آن را از طریق برق خانگی نیز شارژ کرد.

از جمله تجهیزات K-Ze مفهومی می‌توان به سیستم اطلاعات سرگرمی‌ای اشاره کرد که دسترسی به سرویس‌های ارتباطی، سیستم ناوبری و دوربین حرکت عقب را میسر می‌سازد.

رنو K- ZE یک الکتریکی اقتصادی

رنو K-Ze توسط شرکت خودروسازی e-GT که حاصل همکاری نیسان و دانگ‌فنگ است، در چین عرضه می‌شود.

کراس‌اور کامپکت K-Ze ابتدا در چین عرضه و سپس به‌صورت جهانی فروخته خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *