اخبار خودرو

خودروی رانندگان مست را زودتر از موعد قانونی آزاد نکنید!

به نقل از تسنیم، عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان تهران با بیان اینکه گزارش‌های بدی از سوی پلیس درباره رانندگی حین مستی به ما می‌رسد اظهار کرد: افرادی به خود اجازه و جرأت می‌دهند کاری که در تمام دنیا جرم است را انجام دهند و در کشوری که بر مبنای دین مدیریت می‌شود، با رانندگی حین مستی برای دیگران ایجاد خطر کنند.

وی با اشاره به فوت تعدادی از هموطنان به خاطر مصرف مشروبات الکلی تقلبی گفت: امروزه این خطرات را در کشور می‌بینیم که عده‌ای تجارت مشروب تقلبی می‌کنند و جان عده‌ای را می‌گیرند و توقع دارند که برخورد هم نشود.

دادستان تهران با بیان اینکه قبلا دستور کتبی داده‌ام که پلیس در توقیف خودروی این افراد هیچ تردیدی نکند و تا انقضای زمان هم رفع نکند گفت: گزارش‌هایی داریم که بعد از چند روز پلیس خودروی این افراد را آزاد می‌کند. دستور دادستان لازم‌الاجرا است و هیچکس نمی‌تواند لغو کند. اگر قرار به لغو است دادستان، معاون دادستان یا حکم دادگاه می‌تواند این کار را کند. بعضا گزارش شده که بعد از چند روز به متخلف می‌گویند برو خودرو را تحویل بگیر که این کار حتما خلاف قانون است.

وی با اشاره به برخی مشکلات در دادگاه ها که اقرار و بینه را ادله مناسب شرب خمر می دانند تاکید کرد: این موضوع گلایه پلیس هم بوده است و ما قبول داریم که در این خصوص مشکل وجود دارد و اخیراً این موضوع خدمت مقام معظم رهبری گزارش شد و ایشان از ریاست قوه قضاییه خواستند قضیه حل شود.

دادستان تهران افزود: به هیچ وجه نباید اجازه دهیم راننده مست پشت ماشین بنشیند و وقتی نشست بداند علاوه بر مجازات‌های حدی، مجازاتهای تکمیلی از قبیل محرومیت از رانندگی و ابطال گواهینامه خواهد داشت.

وی گفت: موضوع بعدی در حوزه مشروبات الکلی، عرضه آن است و پلیس در موضوع قاچاق آن ورود میکند اما ما گزارش هایی از عرضه آن در برخی اماکن داریم که زیبنده کشور دینی نیست و به هیچ وجه در رستورانها و هتل ها و دیگر اماکن نباید اجازه عرضه مشروبات الکلی داده شود و این صد درصد جرم است و باید پلیس گزارش کند و اتحادیه ها هم در این خصوص همکاری کنند.

جعفری دولت‌آبادی افزود: برای موفقیت در برخورد با جرایم مرتبط با مشروبات الکلی و مفاسد اخلاقی، اقدامات پلیس و دستگاه قضایی به تنهایی کفایت نمی کند و باید ببینیم نقش دستگاه های فرهنگی وآموزشی کجاست؟ دستگاههای فرهنگی در این خصوص تکلیف دارند و باید پلیس و دستگاه های قضایی را یاری کنند .

جعفری دولت آبادی گفت: از همه دستگاه ها می خواهیم در این بخش مبارزه جدی تری کنند چرا که آمارها نگران کننده است و البته این به این معنا نیست که جامعه ما از مسیر عفت خارج شده است و ما حضور مردم متدین خود را در مراسم مذهبی و زیارتگاه ها بسیار پررنگ می بینیم اما اعتقاد داریم که در جمهوری اسلامی این جرایم باید به حداقل و صفر برسد و با متخلفان برخورد جدی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *