خودروی چینی رقیب بزرگ تسلا می شود

اینستاگرام دناروید

“بیتون” یک رقابت کننده جوان در میان “استارت‌آپ”‌های جاه طلب جهانی در رده الکتریکی‌سازهاست که با تمام جوانی  بودجه‌ای قوی و اهدافی بلند دارد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “اتوکار”، بیتون در اوایل سال جاری از اولین مدل مفهومی خود در قالب یک کراس‌اوور جذاب رونمایی کرد تا دنباله راه سدان تمام الکتریکی‌اش باشد که در سال ۲۰۲۱ وارد بازار خواهد شد.

این شرکت برای بالا رفتن در این مسیر بودجه‌ای ۵۰۰ میلیون دلاری را سرمایه‌گذاری کرده و قصد دارد وارد بازارهای آمریکای شمالی و اروپا شود.

بیتون چینی رقیبی بزرگ تسلا

دیوید توئینگ، مدیر عامل شرکت بیتون در این خصوص گفت: ما بنا داریم تا این خودرو را در سال ۲۰۱۹ وارد بازارهای چین کرده و در چند ماه بعد از آن نیز با قدرت وارد بازارهای آمریکا و اروپا می‌شویم.

بیتون چینی رقیبی بزرگ تسلا

بیتون اولین کمپانی خودروسازی‌ نیست که چنین پیش‌بینی جسورانه‌ای را از خود ارائه داده است. اما موسسان آن بر این باورند با توجه به بودجه اقتصادیشان، ثبات خوبی را نصیب خود کرده و به زودی رقیب تسلا می‌شوند.

این کمپانی قصد دارد ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو را در هر سال تولید کرده و در قدم بعدی با ارائه پلت‌فرم‌های جدید و مهندسی شده گستره حضور خود در جهان را افزایش دهد. از طرفی خودرو در چین ساخته می‌شود و همین عامل بهترین راه برای کاهش هزینه‌های تولید است.

بیتون چینی رقیبی بزرگ تسلا

کراس‌اوور “ام-بیتون” در سال آینده معرفی خواهد شد. این خودرو با یک موتور الکتریکی ۲۶۸ اسب‌بخاری، قابلیت محرک چرخ‌های عقب ارائه خواهد شد و از یک باتری ۷۱ کیلووات‌ساعت با قابلیت طی مسیر ۴۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ بهره می‌برد.

بیتون چینی رقیبی بزرگ تسلا

مدل پیشرفته‌تر این خودرو نیز با قابلیت محرک ۴ چرخ و یک موتور الکتریکی ۴۶۹ اسب‌بخاری ارائه خواهد شد. این خودرو از باتری ۹۵ کیلووات ساعتی با قدرت طی مسافت ۵۰۰ کیلومتر به ازای هر بار شارژ بهره می‌برد.

فروشگاه دناروید

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه