باز و بست میکروسوئیچ پدال کلاچ و ترمز خودرو دنا

دنا

همانطور که می دانید میکروسوئیچهای پدال ترمز و کلاچ خودروهای سری دنا دچار مشکلاتی میشوند که پیشتر از این در اینجا توضیح داده ایم. خطای پدالها اگر چه رفع کردن آن بسیار ساده می باشد ولی مشکلات عدیده ای تولید می کند که در مقاله مذکور به آن اشاره شده است. چنانچه میکروسوئیچ پدالها دچار خرابی شد می توانید خود نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید. با دناروید همراه باشید.

 

دمونتاژ میکروسوئیچ پدال کلاچ و ترمز خودرو دنا و دنا پلاس

1- کانکتور سوئیچ های پدال را جدا نمایید

2- سپس مهره بالایی که با عدد 1 به آن اشاره شده است را باز نموده و آنها را خارج نمایید.

مونتاژ سوئیچ ها:

   مونتاژ سوئیچ پدال ترمز

هنگام نصب سوئیچ پدال ترمز ابتدا مهره پایینی (2) را به میزان مناسب بالا آورده و سپس سوئیچ را بر روی پایه قرار داده ومهره بالایی (3) را محکم کنید

 

میکروسوئیچ پدال ترمز

 

    مونتاژ سوئیچ پدال کلاچ:

سوئیچ پدال کلاچ دارای یک مهره می باشد که جهت نصب آن لازم است سوئیچ را بر روی پایه خود قرار داده و مهره را سفت نمایید

لازم است بدانید که سوئیچ پدال کلاچ را طوری تنظیم نمایید که در حالت رها بودن پدال کلاچ سوئیچ کاملا فشرده و در هنگام فشردن پدال کلاچ سوئیچ مربوطه آزاد گردد. عدم تنظیم مناسب سوئیچ پدال کلاچ باعث بروز ایراد گاز خوردن در زمان تعویض دنده می گردد.

توجه داشته باشید که اصول کار طبق شرح بالا می باشد اگر چه ممکن است شکل ظاهری میکروسوئیچ هایی که خریداری می نمایید اندکی متفاوت باشد.

میکروسوئیچ پدال

دناروید

  1. سلام وقت بخیر من دنا صفر دارم از روز اول که تحویل گرفتم وقتی ماشین را روشن میکنم همش ریپ میزنه و چراغ چک هم روشن نیست دیاگ زدیم نوشت سوییچ کلاچ که عوض کردم ریپ کم شده اما وقتی دارم دنده میدم مثلا دنده دو هست میخوام برم سه پام را تا ته فشار دادم رو گاز ماشین نمیره یک دفعه شتاب میگیره
    علت چیه
    میکرو سوییچ تنظیم نیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

Shopping Cart