اخبار خودرو

دنا پلاس فول آپشن که به تولید نرسید

شاید این تیتر برای شما عجیب باشد؛ مگر ممکن است که بتوان دنا پلاس را با نسخه ای به غیر نمونه های موجود یافت کرد؟! پاسخ این سوال مثبت است و باید گفت، مدیران شرکت «کروز» برای اولین بار ویژگی های این خودرو را اعلام کردند.

روز اول مرداد ماه نشست خبری در کارخانه شماره ۳ شرکت کروز برگزار شد و سوالات مختلفی در مورد برنامه های این شرکت از مدیران ارشدش پرسیده شد. در گفت و گوهای دیروز، بحث به جایی رسید که چرا قطعه سازان کشور به سراغ فناوری های جدید نمی روند و خود پایه ارتقای صنعت خودروی کشور را بنا نمی کنند؟
مدیران ارشد شرکت کروز در پاسخ به این سوال گفتند که بعد از دور اول تحریم ها (مربوط به سال ۹۱)، واحد تحقیقات و مهندسی شرکت کروز قویتر شده و به امروز دستاوردهای مهمی از جمله پژو ۲۰۷i جدید را به بازار معرفی کرده و مشارکتی در طرح جدید داشبورد پژو پارس و ۴۰۵ داشته است.
با بیان این صحبت ها، خبرنگار پایگاه خبری «اسب بخار» مثال های واضح تری از مدیران کروز خواست و همین مسئله باعث شد تا برای اولین بار مشخصات نمونه ای قابل تجاری سازی از دنا پلاس اعلام شود.

دنا پلاس توربو
به گفته مدیران شرکت کروز، در سال ۱۳۹۵ این شرکت با تکیه بر دانش فنی مهندسان بخش تحقیق و توسعه خود نمونه ای از دنا پلاس را به ایران خودرو معرفی کرد.

این خودرو در حال حاضر در کارخانه کروز قرار دارد و گویا در آن زمان، ایران خودرو توجیهی را برای عرضه این نسخه از دنا پلاس پیدا نکرده و برای همین از پذیرش این پیشنهاد و طرح پروژه از جانب کروز منصرف شده است.
در سال ۹۵، همزمان با نزدیک شدن به رونمایی و معرفی دنا پلاس به مشتریان ایرانی نمونه ای از این خودروی ملی توسط شرکت کروز به امکانات بیشتری مجهز شد تا به قول مدیران این شرکت “گل سرسبد” صنعت خودروی کشور و ایران خودرو با ویژگی های متمایزتری در میان رقبا ظاهر شود. اما به هر دلیلی در آن سال ایران خودرو تجاری سازی این نسخه دنا پلاس نپذیرفته است. جالب است بدانید که به گفته مدیران کروز، امکانات معرفی شده بر روی دنا پلاس از جانب این شرکت قابلیت تجاری سازی در همان سال را داشته و حتی قرار نبوده تا مرحله به مرحله این امکانات به جدیدترین خودروی کلی کشور اضافه شود.
بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار اسب بخار از جلسه روز گذشته به دست آورده است، دنا پلاس بازطراحی شده توسط شرکت کروز علاوه بر سانروف، چراغ روشنایی روز، آنتن کوسه ای، نمایشگر جدید و کیسه هوای جانبی ویژگی های زیر را دارا بوده است:

استارت دکمه ای و ورود بدون کلید
سنسور نور و باران
قطع کن هوشمند شیشه بالابرهای برقی
سنسور فشار و دمای باد تایر
سیستم کنترل پایداری الکتریکی و هرزگردی
ترمز پارک برقی
کنترل شروع حرکت در سربالایی
فرمان کمکی برقی

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *