حوادث خودرویی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بیش از 1300 نفر در تصادفات نوروز 97 جان باختند.

به گزارش خبرنگار سایت راهور، سردار هادیان‌فر درخصوص اینکه آیا قول آقای نوبخت در اختصاص خودرو به پلیس راهور محقق شده یا خیر،‌ اظهار داشت: هنوز خودرویی به پلیس راهور داده نشده است.
وی با تقدیر از نوبخت و حمایت و تلاش‌های سردار مهری، گفت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مردم، مقام معظم رهبری و مسؤولان کشور، بحث کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای است و متاسفانه نسبت به سال گذشته 160 نفر بیشتر در تصادفات امسال جان باختند، خواسته ما از دولت این است که با پشتیبانی جدی و حمایت از پلیس و سایر نهادها از جمله وزارت راه،‌ بهداشت و … یک عزم جدی برای کاهش تصادفات داشته باشد.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امیدواریم دولت با حمایت‌های خود در این عرصه بتواند به ما کمک کرده و بتوانیم تصادفات و تلفات را به حداقل ممکن برسانیم و افزایش نظارت‌های هوشمند و سیستمی پلیس را داشته باشیم.
وی تصریح کرد: ما دنبال جریمه کردن مردم نیستیم.
رئیس پلیس راهور ناجا به جلساتی که بین فرمانده ناجا با وزیر بهداشت برگزار شد، اشاره و اعلام کرد: 46 درصد مجروحان در حین انتقال و بخشی بین درمان جان خود را از دست می‌دهند.
وی اعلام کرد: قرار است یک تفاهم‌نامه که پیش‌نویس آن آماده است بین وزارت بهداشت و نیروی انتظامی منعقد شود و خوشبختانه وزیر بهداشت نیز اراده دارند که این تفاهم‌نامه اجرایی شود تا بعد از اجرای آن ان‌شاءالله میزان خسارت در انتقال مجروحان و درمان آنها به حداقل برسد.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته همیاران پلیس بیش از ۱۸ درصد در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی موثر بوده‌اند.
وی با اشاره به این که در نوروز ۹۷ بیش از ۱۳۰۰ کشته داشتیم که ۱۸.۵ درصد افزایش داشته است گفت: عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز و خستگی و خواب آلودگی مهمترین علت تصادفات نوروز ۹۷ بوده است.
به گفته رئیس پلیس راهور ناجا رانندگان باید روی ایمنی خودروها توجه بیشتری داشته باشند تا از حوادث رانندگی پیشگیری شود.
وی در خصوص نقاط حادثه خیز گفت: تلاشهایی صورت گرفته است که نقاط حادثه خیز کاهش یابد ولی معتقدیم اصلی ترین علت تصادف عامل انسانی است و اگر رانندگان با سرعت مطمئنه تردد کنند قطعا احتمال وقوع حادثه کاهش می یابد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *