اخبار خودرو

روبات‌های پوشیدنی در خودروسازی کره

تقریبا دو سال پیش هیوندایی در نمایشگاه “لوازم الکترونیکی مصرف‌کنندگان 2017” از ساختارهای پوششی- پزشکی هیوندایی رونمایی کرد. این اسکلت‌ها برای کمک به افراد مسن  و معلول در حرکات سخت مانند پیاده‌روی یا بالا رفتن از پله ساخته شد و از ابتدا موفقیت خود را با کسب مجوز از سازمان غذا و دارو کره و پس از آن سازمان دارو و غذای آمریکا در بخش تجهیزات پزشکی کسب کرد.

روبات‌های پوششی در خودروسازی کره

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “موتور 1″، اینک دو برند معتبر و خواهر هیوندایی و کیا به دنبال توسعه و استفاده از تکنولوژی‌های پوشیدنی  در صنعت خودروسازی خود و تحرکات کوتاه هستند. قرار است ساختار “پوششی”   هیوندایی به کمک کارگران صنعت خودرو بیاید.

روبات‌های پوششی در خودروسازی کره

مدل پوششی این روبات اسکلتی فشار را از روی گردن و کمر کارگران کم کرده و قدرت بیشتری را برای بازو و دست در حرکات بالای سر رقم می‌زند.

اسکلت پوششی بدون صندلی نیز به کارگران امکان می‌دهد تا در شرایط لازم و بدون فشار زیاد روی زانوهای خود بنشیند. این محصول تنها 1.6 کیلوگرم وزن دارد و توان مقاومت در برابر یک فرد 150 کیلویی را از خود نشان می‌دهد.

روبات‌های پوششی در خودروسازی کره

ساختارهای روباتیک که نیاز کارگران به صندلی را حذف می‌کنند در کارخانه‌های آمریکای شمالی کیا و هیوندایی به نمایش درآمده‌اند. مدل‌های اسکلتی پوششی نیز که  روی کمر یا پای افراد قرار می‌گیرند باعث تقویت عضلات شده و به کاربر اجازه می‌دهند تا 12 کیلومتر را در یک ساعت طی کنند.

روبات‌های پوششی در خودروسازی کره

در کنار این مدل‌ها و ساختارهای پوشیدنی،  هیوندایی در حال توسعه روبات‌هایی است که به  کیفیت زندگی افراد منجر خواهد شد. این روبات‌ها می‌توانند به ارائه خدمات در هتل‌ها مشغول بوده یا در مقام یک کارشناس به ارائه جزئیات محصولات در نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها بپردازند.

روبات‌های پوششی در خودروسازی کره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *