اخبار خودرو

رونمایی از ابرخودروی 6 میلیون دلاری بوگاتی

بوگاتی از ابرخودروی جدید “دیوو” رونمایی کرد. خودروساز فرانسوی محصولی را به بازار معرفی کرد که دو برابر خودروهای کنونی شیرون قیمت داشته و مانند آنها سریع حرکت نمی‌کنند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “مانی. سی ان ان”، سریع نبودن یک بوگاتی در این مورد به معنای بیشینه سرعت 380 کیلومتر در ساعت به جای سرعت 420 کیلومتری است. همین موضوع می‌تواند جای تردیدی را برای مالکان یک شیرون 3 میلیون دلاری یا دیوو 6 میلیون دلاری ایجاد کند! اما بوگاتی در این خصوص می‌گوید، نقطه قوت این محصول جدید هندلینگ در مسیرهای پیچ‌دار و هیجان حرکت با آن است.

ابرخودروی 6 میلیون دلاری بوگاتی، کندتر از شیرون

استفان وینکلمان، مدیر عامل بوگاتی در مراسم رونمایی از دیوو جدید در کارمل کالیفرنیا در این خصوص گفت: شیرون خودرویی است که عملکرد برجسته آن در گذر از جاده‌های صاف با راحتی و تجمل نمود یافته و اینک نوبت محصولی کاملا متفاوت است.

دیوو 34 کیلوگرم از یک شیرون 1995 کیلوگرمی سبک‌تر است و با این اوصاف هنوز یک خودروی سبک محسوب نمی‌شود. موتور این خودرو همچنان همان 1500 اسب‌بخاری را تولید می‌کند که یک شیرون قادر به تولید آن است. آنچه در این خودرو متفاوت است، طراحی آیرودینامیکی و سامانه تعلیق خودرو است، که خودرو را برای حرکت باشکوه در جاده‌های پرپیچ و خم باشکوه کرده است.

ابرخودروی 6 میلیون دلاری بوگاتی، کندتر از شیرون

طراحی سقف خودرو به گونه‌ای است که جریان هوا را به پیشرانه حجیم و قدرتمند 16 سیلندر دیوو هدایت می‌کند. یک اسپویلر هوشمند در انتهایی خودرو نصب شده که 23 درصد نسبت به اسپویلر شیرون عریض‌تر بوده که می‌تواند با تغییر جهت، نقش ترمز هوایی را نیز بازی کند. دیفیوزر نصب شده در عقب کمک می‌کند تا چسبندگی دیوو به زمین افزایش یابد و این خودرو قادر به تحمل شتاب جانبی بیشتری باشد. نصب تمام این کیت‌های آیرودینامیکی باعث شده تا نیروی رو به پایین دیوو نسبت به شیرون 90 کیلوگرم افزایش یابد، ضمن اینکه به خنک‌سازی بهتر پیشرانه نیز کمک شایانی می‌کند.

از طرفی طراحان خودرو تلاش کرده‌اند محصولی ارائه دهند که در نگاه اول به عنوان یک بوگاتی شناخته شود و وجه تمایز زیادی با شیرون افسانه‌ای داشته باشد.

آخیم انشایدت، مدیر بخش طراحی بوگاتی در این خصوص گفت: برای طراحی این خودرو حفظ سه عنصر اصلی در طراحی بوگاتی بسیار مهم بود. جلوپنجره نعل اسبی شکل، خط و خطوط ویژه بوگاتی در طرفین خودرو به عنوان امضای این خودروسازی به شمار می‌آید و محور طولی خودرو که از سمت بالا دیده می‌شود.  این ویژگی از “تایپ 57 آتلانتیک” مشتق شده است.

ابرخودروی 6 میلیون دلاری بوگاتی، کندتر از شیرون

خودروی آتلانتیک تایپ 57 یک ابرخودروی ویژه با سقفی انحنادار و برآمده است و بدنه‌‌ای کشیده دارد.

قرار است تنها 40 دستگاه  از این خودرو ساخته شود و معمولا در این موارد ما با ابرخودروهای نسخه‌های ویژه‌ای روبه‌رو هستیم که قبل از رونمایی به فروش رسیده‌اند. از دیگر سو بوگاتی به ساخت شیرون‌هایش ادامه می‌دهد و ما برای اولین بار در تاریخ مدرن بوگاتی با ارائه دو مدل در یک زمان واحد روبه‌رو هستیم.

فضای داخلی بوگاتی دیووبیشتر از آنکه  فضایی گرم و لوکس باشد، تکنیکی به نظر می‌رسد.

بوگاتی دیوو در یک خط تولید ساخته نمی‌شود، بلکه در یک مرکز مونتاژ کوچک کامل می‌شود. پس از تکمیل فرایند مونتاژ و ساخت، هر خودرو در نواحی “مولشایم” در باند یک فرودگاه تست خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *