نقد، بررسی و معرفی خودرو

رونمایی از شاسی بلند الکتریکی HiPhi 1

استارتاپ چینی Human Horizons به‌تازگی کراس‌اور الکتریکی پیشرفته‌ی خود با نام 1 HiPhi را با انبوهی از فناوری‌های مختلف، رونمایی کرده است.

استارتاپ‌های حوزه‌ی خودروهای الکتریکی امروزه با گسترش روزافزون مواجه هستند. جدیدترین عضو این گروه، شرکت Human Horizons نام دارد که اولین محصول خود را در چین معرفی کرده است. خودرویHiPhi 1 که از آن به‌عنوان کراس‌اور الکتریکی الهام‌گرفته از سوپراسپرت‌های مدرن یاد شده است، تا حدودی به خودروی فارادی فیوچر FF91 شباهت دارد.

Human Horizons HiPhi

در جلو از سیستم روشنایی خاص با لامپ‌های کوچک و نمایشگر هوشمند راهنما استفاده شده است. در انتهای خودرو شاهد فرم خاص شیشه‌ی عقب، چراغ‌های کشیده و دیفیوزر منحصربه‌فرد هستیم. سقف شیب دار و کوتاه هم به کراس‌اور HiPhi 1 ظاهری اسپرت بخشیده است. خودرو از آینه‌های جانبی دوربین‌دار و درهای عقب NT که درخلاف جهت درهای جلو و به حالت درهای گالوینگ باز می‌شوند، بهره می‌برد.

Human Horizons HiPhi

درهای ردیف عقب در خلاف جهت درهای جلو هستند و قسمتی از سقف خودرو هم، رو به بالا باز می‌شود. در فضای داخلی شاهد انبوهی از نمایشگرهای دیجیتالی هستیم. ۳ نمایشگر برای اطلاعات فنی خودرو، سیستم سرگرمی و سرنشین کناری راننده درنظر گرفته شده است. شرکت هیومن هورایزن، اطلاعات کاملی در رابطه با کابین خودرو منتشر نکرده است؛ اما بنابر گفته‌ی شرکت سازنده، کراس‌اور HiPhi 1 تا ظرفیت ۶ سرنشین را پوشش و راحتی بی‌نظیری را ارائه می‌دهد.

Human Horizons HiPhi

در فضای داخلی خودرو از پوشش چرمی برای صندلی‌ها، تریم مشکی مخصوص و رگه‌های متالیک استفاده شده است. کراس‌اور HiPhi 1 از فناوری‌های متعددی بهره می‌برد و بنابر گفته‌ی شرکت Human Horizons، بیش از ۵۰۰ حسگر در این خودرو به‌کار رفته است. مدل یادشده از سیستم رانندگی خودران مرحله‌ی ۳، فناوری 5G V2X و شبکه‌ی عصبی شامل ۴ پردازنده و ۶ پلتفرم محاسباتی بهره می‌برد که به‌وسیله‌ی اترنت یک گیگابیتی، نسبت به شبکه‌ی CAN، سرعت بیشتری در پردازش و انتقال داده‌ها ارائه می‌دهد.

Human Horizons HiPhi

شرکت سازنده مشخصات فنی دقیق کراس‌اور جدید خود را منتشر نکرده است؛ اما طبق اطلاعات منتشر‌شده توسط سایت اتوکار، این خودرو در دو حالت انتقال قدرت به چرخ‌های عقب و تمامی چرخ‌ها، عرضه خواهد شد. این خودرو به احتمال زیاد از دو موتور الکتریکی که هر کدام قدرت ۲۶۸ اسب‌بخار تولید می‌کنند، بهره خواهد برد. بدین ترتیب، رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت از سکون در این خودرو، در زمانی کمتر از ۴ ثانیه انجام خواهد شد.

Human Horizons HiPhi

انتخاب‌های مختلفی برای بسته‌ی باتری‌ها درنظر گرفته شده اس که حجیم‌ترین آن‌ها، ۹۶ کیلووات‌ساعت ظرفیت خواهد داشت. با توجه به چرخه‌ی مسافتی رایج در اروپا، قوی‌ترین مدل کراس‌اور HiPhi 1 تا ۶۴۴ کیلومتر مسافت را با هر شارژ طی خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *