رونمایی از شاسی بلند جدید سایپا

شاسی بلند سایپا

مراسم رونمایی از کراس اوور SP100 سایپا با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری، معاون امور صنایع وزارت صنعت، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و دیگران مدیران این گروه و فعالان عرصه صنعت خودرو و قطعه سازی کشور برگزار شد.

براساس این گزارش، نخستین بار در سال 1398 و به مناسبت دهه فجر گروه خودروسازی سایپا دو محصول این شرکت را در حاشیه جلسه هیات دولت به نمایش درآورد.

سایپا در این برنامه که برای حسن روحانی ریاست جمهوری ترتیب داده شده بود اقدام به نمایش سدان شاهین وکراس اوور SP100 کرد که البته تصاویر محدودی نیز از آن در برخی خبرگزاری ها منتشر شد.

خودرو سدان که آن روز به نمایش درآمد همان ” شاهین ” بود که سایپا در سال 1397 و در نمایشگاه خودرو شیراز به طور رسمی رونمایی کرده بود.

اما نکته ای که توجه زیادی را به خود جلب کرد، نمایش یک کراس اوور بود که با نام اس پی100 شناخته می شد. امروز و با گذشت بیش از 7 ماه از نمایش این کراس اوور داخلی در حضور رئیس جمهوری، شرکت سایپا اقدام به رونمایی رسمی از این خودرو کرد.

کراس اوور سایپا به پیشرانه ام15 توربوشارژر 1.5 لیتری مجهز است.

محصول جدید سایپا با امکانات مناسبی از نظر تجهیزات و آپشن روانه بازار خواهد شد اما آنچه که فعلا در زمینه تجهیزات نهایی شده است شامل ایربگ های جانبی و پرده ای، كروز كنترل و سیستم محدود كننده سرعت، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیك، آینه های جانبی برقی و تاشو، سنسور پارك و دوربین دید عقب، دی لایت و اتو لایت و سیستم خروج بدون سوئیچ و استارت دکمه ای است.

همچنین این خودرو مجهز به سان روف بوده و چهار چرخ نیز دارای ترمز دیسکی است که ترمزهای جلو از نوع خنک شونده بوده و از رینگ های 16 و 17 اینچی آلومینیومی نیز بهره خواهد برد.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

Shopping Cart