نقد، بررسی و معرفی خودرو

رونمایی از لکسوس مفهومی LF-30

لکسوس از خودروی مفهومی جدیدی به نام LF-30 رونمایی کرد. این خودروی الکتریکی ۵۳۶ اسب بخاری از درهای بزرگ گالوینگ هم استفاده می‌کند.

نمایشگاه خودروی توکیو با شور و هیجان زیادی در حال برگزاری است و خودروسازان از محصولات جدیدی رونمایی می‌کنند. لکسوس نیز در چهل‌وششمین دوره‌ی این نمایشگاه با خودروی ویژه‌ای به نام LF-30 به توکیو آمده است. این خودرو الکتریکی جذاب نمایی از آینده‌ی خودروهای الکتریکی لکسوس را نشان می‌دهد.

این خودروی چهار نفره از درهای گالوینگ بزرگی استفاده می‌کند که به سمت بالا باز می‌شوند. سقف LF-30 نیز به شکل شیشه‌ای است که از جلو تا عقب خودرو امتداد دارد.

 

Lexus LF-30

 

شاید لکسوس LF-30 در نگاه اول خودروی بزرگی به نظر نرسد ولی با طول ۵۰۹۰ میلی‌متر، عرض ۱۹۹۵ میلی‌متر، ارتفاع ۱۶۰۰ میلی‌متر و فاصله‌ی محوری ۳۲۰۰ میلی‌متر خودرویی بزرگ است. وزن LF-30 نیز مانند ابعاد آن عدد بزرگی دارد و دقیقا ۲۴۰۰ کیلوگرم است.

چنین وزن بالایی در صورتی که بدانید این خودرو از چهار موتور الکتریکی استفاده می‌کند، تاحدودی قابل درک است. موتورهای الکتریکی لکسوس LF-30 به‌صورت مجزا برای هر چرخ نصب شده‌اند و این قابلیت را به LF-30 می‌دهد تا هم به‌صورت محرک جلو و هم محرک عقب و حتی چهارچرخ محرک حرکت کند. این وضعیت‌ها بسته به شرایط رانندگی تغییر می‌کنند.

 

Lexus LF-30

 

مجموع قدرت ۴ موتور الکتریکی این لکسوس مفهومی به ۵۳۶ اسب‌بخار و گشتاور آن‌ها به ۷۰۰ نیوتن‌متر می‌رسد. جدیدترین خودروی مفهومی لکسوس می‌تواند در زمان ۳.۸ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعتی معادل ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد.

انرژی مورد نیاز چهار موتور برقی LF-30 از باتری ۱۱۰ کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که برای پایین آمدن مرکز ثقل و بهبود فرمان‌پذیری، در کف خودرو نصب شده است.

لکسوس LF-30 براساس استاندارد WLTP این مدل با هر بار شارژ می‌تواند ۵۰۰ کیلومتر را طی کند. با خالی‌شدن باتری نیز امکان شارژ آن با استفاده از یک شارژر ۱۵۰ کیلوواتی وجود دارد. شارژر لکسوس هیچ کابل و درگاهی ندارد، به‌صورت بی‌سیم بوده و تنها باید خودرو را روی آن پارک کرد.

 

Lexus LF-30

 

نبود ستون B در این مدل سبب شده تا سرنشینان عقب به‌راحتی وارد خودرو شده یا از آن خارج شوند. طراحی داخلی لکسوس LF-30 بسیار مدرن و آینده‌نگرانه است و صندلی‌های جلویی به صندلی‌های هواپیما شباهت دارند.

نمایشگر بسیار بزرگی در مقابل سرنشینان قرار دارد که با استفاده از آن به امکانات متعددی دسترسی دارند. شیشه‌ی بالای سر سرنشینان عقب نیز دارای کاربردی دوگانه بوده و از فناوری واقعیت افزوده در آن استفاده شده است و می‌تواند اطلاعاتی مانند راهیاب، ویدئو یا حتی آسمان پرستاره را نشان دهد.

سرنشینان عقب می‌توانند از فناوری ژست‌های حرکتی برای کنترل امکانات خود استفاده کنند. در انتها نیز به جالب‌ترین قابلیت این خودرو یعنی حضور Lexus Airporter می‌رسیم. این یک پهباد است که می‌تواند وسایل شما را از در منزل تا صندوق خودرو حمل کند.

03421511 9c87 411d be2c 176a5d0a4f47

315e6810 fbe9 4250 9ae0 72c10767f9e9

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *