نقد، بررسی و معرفی خودرو

رونمایی از کیا استونیک جی‌تی لاین ۲۰۲۱

سلتوس کوچک‌ترین کراس اوور کیا در آمریکاست اما اگر استونیک وارد این بازار شود وضعیت فرق خواهد کرد.

این کراس اوور کوچک حدود ۲۳۰ میلی‌متر کوتاه‌تر از سلتوس بوده و پهنای آن نیز ۴۰ میلی‌متر کمتر از برادر خود است. کیا اوایل امسال اقدام به ارتقای استونیک در اروپا کرد و حالا نوبت به معرفی‌ تریم پرچم‌دار این خودرو رسیده است.

2021 kia stonic gt line 2

نسخه جدید و پرچم‌دار استونیک با پسوند جی تی لاین شناخته شده و دارای برخی بهبودهای ظاهری است و در بحث قوای محرکه تغییری رخ نداده است. این خودرو هم‌اکنون گیراتر از سایر نسخه‌های استونیک حس می‌شود هرچند خروجی‌های اگزوز آن اصلا نشانی از پرفورمنس را ندارند. سقف زرد استونیک جی تی لاین با رنگ متفاوت بدنه همراه شده و به این مورد باید رینگ‌های ۱۷ اینچی جدید را نیز اضافه کرد.

2021 kia stonic gt line

این کراس اوور کوچک با جلوپنجره جدید و سپر متمایزی عرضه می‌شود. فلاپ های نقره‌ای نیز تکمیل کننده تغییرات بدنه‌ای هستند که با شش رنگ اصلی و رنگ‌های زرد یا مشکی سقف عرضه می‌شود. تغییرات داخل کابین کمتر در دید هستند هرچند از جمله آن‌ها می‌توان به پوشش جدید صندلی‌ها و فرمان چرمی با نشان جی تی لاین اشاره کرد.

2021 kia stonic gt line 6

زیر کاپوت استونیک جی تی لاین همان پیشرانه ۱ لیتری توربوی سایر نسخه‌ها قرار گرفته و با استفاده از تکنولوژی هیبریدی ملایم قدرت ۱۱۸ اسب بخاری و گشتاور ۱۷۲ نیوتون متری تولید می‌کند. این پیشرانه به‌صورت استاندارد با گیربکس ۶ سرعته دستی‌ای همراه شده که البته از انواع معمولی نبوده و فاقد پدال کلاچ است زیرا ارتباط مکانیکی آن جای خود را به تنظیمات کاملاً الکترونیکی داده است.

البته می‌توان گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه را نیز سفارش داد که در این صورت گشتاور پیشرانه به ۲۰۰ نیوتون متر می‌رسد. این نیرو فقط به چرخ های جلو منتقل می‌شود. استونیک جی تی لاین شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۱۰.۴ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر در ساعتی دارد.

 

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *