اخبار خودرو

سرگذشت تنها لامبورگینی اوراکان خاک ایران

لامبورگینی اوراکان

میهن صنعت /اگر بخواهیم در خصوص یکی از خاص ترین خودروهای حال حاضر ایران حرفی بزنیم، بدون شک لامبورگینی اوراکان یکی از همان خودروهای خاص است.

 اگر بخواهیم در خصوص یکی از خاص ترین خودروهای حال حاضر ایران حرفی بزنیم، بدون شک لامبورگینی اوراکان یکی از همان خودروهای خاص است. خودرویی که تنها یک مدل از آن در خاک ایران وجود دارد و همیشه برای عشق ماشین ها جذابیت های زیادی داشته تا جایی که اگر یک خط روی بدنه آن افتاده باشد، در دور ترین نقاط ایران نیز دوست داران ماشین، از آن با خبر می شوند.

لامبورگینی اوراکان فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کرده که دانستن آن خالی از لطف نیست. در این گزارش قصد داریم تا اطلاعات دقیقی از این خودرو را در اختیار شما قرار دهیم.

ورود گاو وحشی ایتالیایی به جزیره

10023

در سال ۱۳۹۵ بود که اولین لامبورگینی اوراکان به خاک ایران وارد و با پلاک منطقه آزاد کیش به صورت دائمی در خاک ایران ماندگار شد.

مدل های مشابه این خودرو به دلیل ممنوعیت های فراوان ورود خودروهای لوکس و قدرتمند پس از سال ۹۵ توانایی ورود به کشور را حتی به صورت گذرموقت نداشتند.

این لامبورگینی اوراکان نارنجی رنگ پس از ورود به جزیره کیش در یکی از اتوگالری های این شهر نگهداری می شد و جهت کرایه توسط علاقه مندان در خدمت این اتوگالری قرار گرفته بود.

برای اجاره لامبورگینی اوراکان چقدر باید هزینه کرد؟

10022

کرایه این اتومبیل از روزی ۱۲ میلیون تومان تا روزی ۲۰ میلیون تومان با توجه به ارزش واقعی خودرو به قیمت روز ارز قیمت گذاری می شد. طبق اطلاعات به دست آمده از مالک این خودرو برای کرایه این اتومبیل باید مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان را به حساب موسسه جهت ضمانت واریز نمایید و یا در صورت سپردن چک مبلغ آن باید معادل قیمت خود اتومبیل یعنی معادل یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان در سال ۹۶ باشد.

باک پر خرج اوراکان

بنزینی که برای استفاده در این خودرو مناسب بوده نه بنزین معمولی و نه بنزین سوپر است. بنزین مورد استفاده در این خودرو باید استاندارد هایی مشابه بنزین موتورهای جت هواپیما داشته باشد که در جزیره کیش با قیمت قدیم حدود لیتری ۴۵ هزار تومان آب می خورد و ظرفیت باک این خودرو حدود ۸۰ لیتر است که هر بار پر کردن باک آن هزینه ای برابر با ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد داشت.

تصادف به دلیل عدم توانایی در کنترل

10021

این لامبورگینی اوراکان تصادفی را نیز پشت سر گذاشته است که به دلیل عدم تسلط شخص کرایه کننده به خودرو در سرعت بالا و در خیابان کمربندی کیش به وقوع پیوسته بود. طی این تصادف سه عدد از رینگ های خودرو در برخورد با جدول کنار خیابان شکسته شد. سرانجام این خودرو خاص راهی تعمیرگاه شد و حدود ۱ ماه را در نزدیکترین تعمیرگاه رسمی کمپانی لامبورگینی واقع در دبی گذراند. پس از تعمیر این خودرو بار دیگر شاهد حضور این گاو وحشی در خیابان های جزیره زیبای کیش بودیم.

تغییر چهره

10020

پس از انجام تعمیرات روکش مات بدنه این خودرو از روی آن برداشته شده بود و اسپویلر فیبر کربنی بزرگی در عقب آن قرار گرفته بود که بیش از پیش جلب توجه می کرد.

پس از حادثه ای که برای این خودرو به وقوع پیوست این لامبورگینی دیگر برای کرایه در اختیار علاقه مندان قرار نگرفت. در حال حاضر این خودرو در پشت شیشه های یکی از اتوگالری های خوش نام جزیره کیش به سر می برد.

به تازگی بدنه این خودرو توسط یک تیم حرفه ای کاور شده و رنگ نارنجی کروم (براق آینه ای) به خود گرفته است. همچنین دو خط مشکی در وسط بدنه این خودرو از روی کاپوت تا عقب آن کشیده شده و ظاهر بسیاز زیبایی به آن بخشیده است.

گران، سریع و قابل احترام

10024

این خودرو هیچ وقت برای فروش گذاشته نشده است ولی قیمت آن در بازار جهانی حدود ۲۱۰ هزار دلار است که با نرخ ارز ۱۶ هزار تومانی ارزش این خودرو خاص به ۳ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان می رسد.

پیشرانه ۵.۲ لیتری V۱۰ این لامبورگینی اوراکان تنفس طبیعی بوده و قدرتی معادل ۶۱۰ اسب بخار و گشتاور فوق العاده ۵۶۰ نیوتون متر را تولید می کند.

لازم به ذکر است که نیروی تولید شده توسط پیشرانه این خودرو پس از عبور از سیستم انتقال قدرت ۷ سرعته دوکلاچه LDF به هر چهار چرخ منتقل می شود.

این قدرت سبب می شود تا رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در این خودرو تنها در ۳.۴ ثانیه محقق شود و شتاب صفر تا ۲۰۰ این سوپر اسپرت ایتالیایی برابر با ۱۰.۱ ثانیه است.حداکثر سرعت این خودرو نیز حدود ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

در شبکه های اجتماعی نیز ویدیوهایی از شتابگیری این لامبورگینی مشاهده شده است که بسیار هیجان انگیز هستند و حداکثر سرعت این لامبورگینی را نشان می دهند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *