سوپراسپرت هزار اسب بخاری هیسپانو

اینستاگرام دناروید

شرکت اسپانیایی هیسپانو سوپراسپرت کاملاً جدیدی بنام Maguari HS1 GTC را معرفی کرده است. این ماشین توسط یک معمار و طراح خودروی بین‌المللی بنام پروفسور «اولیور بولای» طراحی شده است. نام Maguari از یک لک‌لک بومی آمریکای جنوبی گرفته شده و تندیسی از شکل این پرنده در قسمت دماغهٔ خودرو کار شده است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های طراحی جذاب این سوپراسپرت هم می‌توان به چراغ‌های جلوی تیز، ارتفاع کم سقف، نواری که چراغ‌های عقب را به هم متصل کرده است، رینگ‌های سفید و چهار سر اگزوز اشاره کرد. کل بدنهٔ خودرو نیز از فیبر کربن ساخته شده است.

اما مهم‌ترین ویژگی این سوپراسپرت اسپانیایی قوای محرکهٔ آن است. هیسپانو برای Maguari از پیشرانهٔ ۵.۲ لیتری V10 لامبورگینی اوراکان استفاده کرده است اما این پیشرانه به دو توربوشارژر الکتریکی مجهز شده و حالا بجای ۶۱۰ اسب بخار، قدرت دیوانه‌واری برابر با ۱۰۸۵ اسب بخار تولید می‌کند. این نیروی عظیم از طریق یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک پَدل شیفت به چرخ‌های عقب انتقال پیدا کرده و خودرو را ظرف تنها ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت Maguari اما روی ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

شرکت هیسپانو در سال ۱۹۰۴ تأسیس شد و به ساخت خودروهای بسیار لوکسی مشابه رولزرویس و بوگاتی و همین‌طور پیشرانه‌های هواپیما می‌پرداخت. فعالیت‌های این شرکت در سال ۱۹۶۸ خاتمه و تقریباً تعطیل شد اما پس از چندین دهه، در سال ۲۰۰۰ توسط یک طراح خودروی اتریشی بنام «آروین لئو هیمِل» احیا شده و سوپراسپرتی بنام HS21 را معرفی کرد.

آقای هیمل در رابطه با این شرکت گفته است:

«ما قصد ساخت منحصربه‌فردترین و راحت‌ترین خودروهای اسپرت لوکس را داریم تا میراث «Marc Birkigt» (مؤسس شرکت هیسپانو) را ادامه دهیم. ما این شرکت را با شرکای عمده و قطعه‌سازانی در صنعت خودروسازی مرتبط کرده‌ایم تا بهترین محصول را ارائه کنیم. همچنین به‌منظور تأمین نیاز خریداران خود در سراسر جهان، ما نمایندگی‌هایی را در نیویورک، ابوظبی و هنگ‌کنگ و همین‌طور یک استودیوی طراحی در پاریس احداث و راه‌اندازی کرده‌ایم».

منبع: pedal

فروشگاه دناروید

برگشت به بالا
اخبار خودرو | مقالات خودرو | فروشگاه دناروید
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه