اخبار خودرو

شاسی‌بلند جدید اشکودا رقیب نیسان جوک می‌شود

در سال‌های اخیر نام‌های کاروک و کودیاک از برند اشکودا، نظر بسیاری از مشتریان و کارشناسان دنیای خودرو را به خود جلب کرده‌اند. شاسی‌بلندهایی در رده فول‌سایزها، که علاوه بر ابعاد قابلیت‌های ویژه،کارآمدی را از خود به نمایش گذاشته‌اند. اما اینک برند اشکودا قصد دارد شاسی‌بلندی کوچکتر را برای رقابت با نیسان جوک روانه بازار کند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران قرار است این خودرو در سطح درجه یک ارائه گردد و از دیگر خودروهای حوزه خود بهتر باشد.

شاسی‌بلند جدید اشکودا رقیب نیسان جوک می‌شود

برنارد مایر مدیر عامل اشکودا در نمایشگاه خودرویی پاریس گفت: شاسی‌بلند آینده این شرکت کابینی بزرگ دارد که به لطف فاصله بین محوری زیاد ساخته شده است. محفظه بار نیز در این خودرو فضای بیشتری را نسبت به خودروهای این بخش دارد و مسافران احساس راحتی بیشتری را به دلیل بزرگی کابین خواهند داشت.

شاسی‌بلند جدید اشکودا رقیب نیسان جوک می‌شود

احتمالا دلیل چنین وسعتی در این کلاس خودرویی، استفاده از پلت‌فرم MQB A0 است که این روزها فولکس‌واگن آلمان از آن بهره می‌برد. با وجود اینکه خودرو هم اندازه “تی- راک” آلمان‌هاست اما در فضای داخلی از آن بزرگتر ظاهر شده است.

به گفته مایر این خودروها باقابلیت محرک چهارچرخ ارائه نخواهند شد. این موضوع به دلیل کاهش قیمت‌ها در این برند خودرویی عملیاتی می‌شود.

شاسی‌بلند جدید اشکودا رقیب نیسان جوک می‌شود

فولکس واگن برای این خودرو از موتورهای 3 سیلندر بهره خواهد برد که با سامانه انتقال قدرت خودکار 2 کلاچه هماهنگی دارند.

مدیران اشکودا بر این باورند که خودروی آنها در ساختار یک شاسی بلند تمامی نیازهای یک خانواده را از لحاظ فضای درونی، محفظه بار و گزینه‌های درونی برطرف می‌کند.

این خودرو در سال 2020 وارد بازار خواهد شد و از لحاظ ابعاد و امکانات رقیب اصلی نیسان جوک خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *