اخبار خودرو

شاسی بلند مفهومی DSD گولم معرفی شد

شرکت خودروسازی DSD اسپانیا به تازگی از شاسی‌بلند آف‌رود گولم رونمایی کرد، که ۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد و با همکاری دانشجویان دانشگاه والنسیا ساخته شده است.

 

شاسی بلند مفهومی DSD گولم معرفی شد

از سال گذشته که شرکت DSD دیزاین اند موتوراسپرت خودروی بورئاس (Boreas) را معرفی کرد، تحرک خاصی از این برند اسپانیایی مشاهده نمی‌شد. اما به تازگی آن‌ها با رونمایی از خودروی آف‌رود گولم (Golem)، به صدر اخبار بازگشتند. اگر به نام این دو خودرو دقت کنیم، اولی از اسطوره‌های یونان و دومی مربوط به اسطوره‌های یهودی است.

DSD Golem Concept / شاسی‌بلند مفهومی دی‌اس‌دی گولم

خودروی مفهومی دی‌اس‌دی گولم (DSD Golem) با کمک دانشجویان کارشناسی ارشد طراحی حمل‌ونقل در دانشگاه پلی‌ تکنیک والنسیا ساخته شد و یک نسخه پروتوتایپ با مقیاس ۱:۱ است که به نظر می‌رسد پیش نمایشی از مدل نهایی تولید محدود آن باشد.

خودروی شاسی‌بلند گولم که بسیار شبیه نسخه مفهومی لامبورگینی LM 002 است، نام خود را از غول اسطوره‌ای یهودی می‌گیرد که با کمک سحر و جادو از مواد بی‌روح مانند خاک رس ساخته می‌شود. خودروی مفهومی دی‌اس‌دی گولم یک خودروی آف‌رود همه‌جارو است که ظاهری خشن با جلوپنجره جسورانه و چراغ‌های بلند و باریک دارد.

DSD Golem Concept / شاسی‌بلند مفهومی دی‌اس‌دی گولم

طراحی تهاجمی ظاهر خودروی آف‌رود دی‌اس‌دی گولم در بدنه نیز ادامه دارد، زیرا این مدل دارای سپر و گلگیرهای برجسته و بدنه زاویه‌ای است. این خودروی شاسی‌بلند همچنین دارای شیشه جلوی با طراحی منحنی ساده، رکاب یکپارچه و ستون B عضلانی است. سایر موارد برجسته دی‌اس‌دی گولم شامل اسپویلر سقفی، چراغ‌های عقب متمایز، طوقه رینگ سیاه رنگ در لاستیک‌های BFGoodrich مخصوص زمین‌های گلی می‌شود.

DSD Golem Concept / شاسی‌بلند مفهومی دی‌اس‌دی گولم

طبق گفته آنتونیو گاریدو، مدیر فنی برنامه کارشناسی ارشد طراحی حمل‌ونقل، دانشجویان طول یک سال اخیر به عنوان بخشی از قرارداد بین شرکت دی‌اس‌دی و دانشگاه پلی تکنیک والنسیا مشغول به کار بودند. DSD به زودی تغییرات احتمالی برای بهبود طراحی دانشجویان را به زودی اعمال خواهد کرد و یک مدل تولیدی از شاسی‌بلند آف‌رود دی‌اس‌دی گولم می‌سازد که محدود به ۳۰ دستگاه می‌شود.

خودروی مفهومی گولم دارای پیشرانه خورجینی هشت سیلندر است که ۷۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. پیشرانه این خودروی شاسی‌بلند به جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته و سیستم چهار چرخ محرک متصل می‌شود. خودروی شاسی‌بلند دی‌اس‌دی گولم دارای سیستم چهار چرخ فرمان است و در پیکربندی‌های مختلفی ارائه خواهد شد. انتظار می‌رود که اولین نسخه از گولم، یک وانتپیک‌آپ باشد ولی نمی‌توان در مورد سایر پیکربندی‌ها نظر قاطعی اعلام کرد.

 

منبع: zoomit.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *