اخبار خودرو

شهروندان استرالیایی می‌توانند در پلاک خودرو خود از شکلک ایموجی استفاده کنند!

یکی از ایالت‌های استرالیا قصد دارد به رانندگان اجازه دهد تا انتهای پلاک اتومبیل خود، یک شکلک ایموجی اضافه کنند. این تصمیم عجیب دولت استرالیا از چند روز دیگر اجرایی خواهد شد.

دولت استرالیا قصد دارد اجازه دهد تا رانندگان یک شکلت ایموجی را به پلاک اتومبیل خود بی‌افزایند! رانندگان ایالت کوئینزلند قادر خواهند بود از بین 5 ایموجی یکی را برگزیده و آن را به صورت رسمی در آخر شماره پلاک مربوط به خودروی شخصی خود ثبت کنند. این قابلیت از 1 مارس (10 اسفند) میسر خواهد بود.

مردم می‌توانند بین شکلت‌های «لبخند بلند»، «چشمک»، «عینک»، «چشم‌های قلبی» و «چهره‌ی خندان» یکی را به دلخواه انتخاب کنند. سرویس شخصی‌سازی دولتی پلاک‌های سفارشی کوئینزلند در صفحه‌ی اینستاگرام خود طریقه‌ی انتخاب و جایگیری این شکلت‌ها بر روی پلاک اتومبیل را به تصویر کشیده است. این پلاک‌های جدید همچنان از سه حرف و دو عدد (طبق قانون استرالیا) برخوردار خواهند بود و پس از آن‌ها یک شکلت نیز می‌توان اضافه کرد. قیمت حق ثبت این پلاک‌ها هنوز در سایت‌های دولتی استرالیا اعلام نشده است، اما رسانه‌های داخلی این کشور گزارش می‌دهند که هزینه‌ی این سرویس چیزی بین 160 تا 500 دلار استرالیا خواهد بود.

باشگاه اتومبیل‌های سلطنتی کوئینزلند (RACQ) از این طرح استقبال کرده و اشاره کرده که مشابه چنین طرح‌های شخصی‌سازی هم اکنون وجود دارد. ربکا مایکل، سخنگوی این باشگاه می‌گوید:

شما می‌توانید تیم مورد علاقه‌تان را پشتیبانی کنید یا شهر مورد علاقه‌تان را با یک علامت در شماره پلاک خودرو خود نشان دهید. استفاده از یک شکلت ایموجی نیز متفاوت از این قضیه نیست.

 

ایموجی در پلاک اتومبیل ها صرفا جنبه ظاهری دارد

البته همه با این تصمیم دولت استرالیا موافق نیستند. بیل پاتز، ریاست جامعه‌ی حقوقی کوئینزلند در مصاحبه با بریزین تایمز از این تصمیم انتقاد کرده و گفته که دولت به وضوح سعی دارد تا پلاک اتومبیل ها را هیجان انگیز و جالب کند، اما هدف اصلی شماره پلاک این است که پلیس بتواند وسایل نقلیه را شناسایی کند. به فرض مثال پس از یک تصادف، پلیس چگونه یک شکلکایموجی را باید یادداشت کند؟ در همین راستا، سرویس شخصی‌سازی پلاک‌های سفارشی کوئینزلند در سایت خود ذکر کرده است که این شکلک در پروسه‌ی شناسایی قانونی اتومبیل لحاظ نخواهد شد و فقط جنبه‌ی ظاهری دارد. درآمد حاصل از فروش پلاک‌های شخصی به گردانندگان ایالت کوئینزلند کمک می‌کند تا ایمنی جاده‌ها را افزایش دهند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *