اخبار خودرو

شیشه جلوی خودرو یا نمایشگر سینما؟ نگاهی به فضای داخلی خودران‌های آینده

فناوری‌های رانندگی خودران وعده تغییر و تحولات بزرگ در آینده را می‌دهند و کمپانی “هیوندای موبیس” نیز نوید از چشم‌انداز فضای داخلی آینده خودروها در آینده می‌دهد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “کارسکوپ”، در نمایشگاه ماه آینده محصولات مصرفی الکترونیک ، شرکت هیوندای موبیس فناوری را معرفی خواهد کرد که برای خودران‌های سطح 4 و 5 در نظر گرفته است.

 

اگر به موقعیت و زمانی برسیم که انسان‌ها  نیازی به توجه همه جانبه در حین رانندگی نداشته باشند و خیالش از استقلال همه جانبه و رانندگی خودران‌ها راحت باشد، “فناوری نمایشی شیشه جلو” لازم‌ خواهد شد.

این شیشه بزرگ فناورانه در حین رانندگی دستی و معمولی دقیقا مانند شیشه جلوی هر خودروی دیگری است، اما در حین رانندگی خودکار می‌تواند به یک نمایشگر بزرگ برای فیلم، اطلاعات و سرگرمی تبدیل شود. شیشه همچین می‌تواند ارتقاء یافته یا به رنگ مشکی درآید تا تبدیل به فضای شخصی برای کاربران در رانندگی سطح 5 شود.

شیشه جلوی خودرو یا نمایشگر سینما؟ نگاهی به فضای داخلی خودران‌های آینده

علاوه بر این شیشه بزرگ جلو در خودرو، “فناوری مفهومی لمس مجازی گزینه‌ها” باعث می‌شود تا کاربران برای انتخاب گزینه‌های مورد نظر خود تنها دستشان را در هوا تکان دهند . این فناوری شما قطعا را به یاد سیستم فناوری ژست ب‌ام‌و می‌اندازد.

شرکت هیوندای موبیس همچنین شما را با یک فناوری دیگر را در نمایشگاه محصولات الکتریک آشنا خواهد کرد که از طریق سیستم نور هوشمند با عابران پیاده ارتباط برقرار کرده و در مواقع بحرانی به آنها هشدار می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *